Facebook Google+ Twitter

XXII Ogólnopolski Bieg Zbąskich - 27 września 2009

Jedna z największych imprez biegowych w Wielkopolsce. Trasa biegu głównego to półmaraton (21 km 97,5 m) dookoła jeziora Błędno.

Uczestnicy XXII Ogólnopolskiego Biegu Zbąskich / Fot. Dorota MichalczakPrzed rozpoczęciem biegu głównego odbyły się biegi na 100 m dzieci niepełnosprawnych i przedszkolnych. Najmłodszymi uczestnikami biegu była dwójka dzieci niespełna dwulatków, którym to już teraz rodzice zaszczepiają zamiłowanie do sportu.

Bieg główny rozpoczął się o godz. 12 wystrzałem salwy armatniej. Na start zgłosiło się 151 zawodników w wieku od osiemnastu do siedemdziesięciu sześciu lat. W biegu brali udział biegacze z Austrii, Francji, Białorusi, Ukrainy, Rosji oraz nasi rodacy z różnych stron kraju, w tym 12 kobiet, 19 zbąszynian, 4 osoby na wózkach i jedna o kulach.

Wśród uczestników biegu był Zbyszek Stefaniak niepełnosprawny, który biegł o kulach. Swój bieg rozpoczął dwie godziny wcześniej. Biegł blisko 4 godziny, na mecie pojawił się chociaż bardzo zmęczony to zadowolony i uśmiechnięty, pokonał trasę i stoczył walkę ze swoją niepełnosprawnością. Na wózkach wystartowało trzech panów i jedna pani. Oni też dzielnie walczyli i przybyli w grupie uczestników.

Niezawodnym biegaczem był Witalij Szafar z Ukrainy, który trasę półmaratonu pokonał w 1 godzinę 5 minut i 59 sekund. Jest to rekord Biegu Zbąskich. Jako drugi linię mety przekroczył Aleksander Lawdziuk z Ukrainy, III miejsce należy do naszego rodaka Przemysława Rajewskiego a IV miejsce do Białorusina.

Po starcie biegu głównego odbyły się biegi dzieci z klas I-II na dystansie 300 m, III- IV - 400 m, klasa V-VI oraz dziewczęta z gimnazjum pokonały bieg 600 m, natomiast chłopcy pokonali 1000 m. Wszyscy przybyli na bieg uczniowie dzielnie walczyli. Wśród szkół podstawowych najaktywniejsi byli uczniowie z Osowej Sieni, Zbąszynia, Opalenicy, Borui Kościelnej, Nowogrodu Bobrzańskiego i Trzciela. Wśród gimnazjalistów najaktywniejszy byli uczniowie ze Wschowy, Zbąszynia, Trzciela, Nowogrodu Bobrzańskiego i Międzyrzecza.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz upominek, a dorośli uczestnicy biegu otrzymali za zajęcie poszczególnych miejsc nagrody pieniężne. Nagrody były rozdzielane w kategoriach: najlepszy zwycięzca biegu, wyłoniono zwycięzcę biegu kobiet i mężczyzn, oraz w poszczególnych grupach wiekowych.

W części artystycznej udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu, a mali artyści z zespołu Rego i Tęcza pokazali swoje umiejętności taneczne. Sponsorami XXII Ogólnopolskiego Biegu Zbąskich były firmy z terenu miasta i gminy Zbąszyń.

Galeria

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.