XXII Triathlon Zimowy. Wygrali zawodowcy

W ubiegłą sobotę odbył się XXII Triathlon Zimowy. Impreza zorganizowana przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Poland Bike odbyła się na torze łyżwiarskim Stegny oraz terenie wokół obiektu. Wygrali zawodowcy!

Świat Rowerów z Wołomina / Fot. Beata Moćko29.01.2011 XXII Zimowy Triathlon - sprawdzian dla kolarzy.

W ubiegłą sobotę odbył się XXII Triathlon Zimowy. Impreza zorganizowana przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Poland Bike odbyła się na torze łyżwiarskim Stegny oraz terenie wokół obiektu. Zawodnicy mieli do pokonania bieg przełajowy - 2100 m, łyżwy - 2400 m, rower - 12600 m.

Jako pierwsza odbyła się konkurencja drużynowa, w której brało udział dwóch lub trzech zawodników. Najszybciej zawody ukończyła drużyna Mostostal Puławy (39:05 min), na 2. miejscu Tn Biegówki Team (40:45) i 3. miejscu TTC Jade Toruń (42:07). Bardzo wysoką 5. lokatę zajęła drużyna Huragan Wołomin Wajsport (42:56 min, 49 sekund straty do 3 lokaty) w składzie: Adrian Rudziński, Kamil Zawistowski, Michał Ostaszewski. Dalsze 14 lok. zajęły Świat Rowerów (rep. Beata Moćko) i Misiaki (Jegliński Łukasz jako 6. ukończył bieg i Bielecki Jakub - łyżwy) oraz 15. lok. Świat Rowerów Team (Daniel Moćko, Dominik Moćko).

W rezultacie tylko 17. drużyn ukończyło zawody, a wystartowało, jak mówił komentator, ponad 22.

Po zakończeniu zmagań drużynowych na starcie pojawili się uczestnicy rywalizacji indywidualnej. Do biegu wystartowało 79. zawodników. Konkurencje i trasy były identyczne, jak w przypadku zawodów drużynowych, ale każdy z uczestników musiał każdą konkurencję pokonać sam, bez niczyjej pomocy.

Zwycięzcą został zawodowy kolarz Robert Banach (Mróz Active Team 43:23 min). Jako drugi, po morderczym finiszu, linię mety wyścigu rowerowego przekroczył Michał Podlaski (Mostostal Puławy 44:01 min). Trzeci czas osiągnął, wyprzedzony w samej końcówce, Bartosz Banach (Mróz Active Team 44:03 min).

Bardzo wysoką 9. lok. open i 1. w swojej kat. M - 4 zajął Tomasz Majewski (Retro Bike Team 51:11min), 11. lok. open i 3. kat. M-3 Arek Jusiński, 17. lok Open i 1. w swojej kat. M-1 Kamil Zawistowski (Huragan Wołomin Wajsport 54:12 min), 5. lok. kat. M-5 Leszek Rosa. Najszybszą wśród kobiet była Agnieszka Zych (59:16 min). W rezultacie na Stegnach wzięło udział 150 zawodników.

Organizator dla uczestników przygotował ognisko z kiełbaskami, a kibicom oczekującym na zawodników przygrywała Kapela Czerniakowska. Zawody przygotowane profesjonalnie, fantastyczna atmosfera. - To była impreza dla prawdziwych twardzieli, którym nie przeszkadza ujemna temperatura. Rywalizacja w tak trudnych warunkach nie jest łatwa, wymaga niezwykłej wytrwałości, zaciętości i ambicji. Dla miłośników jazdy na dwóch kółkach był to dobry sprawdzian przed rozpoczynającym się 9 kwietnia w Sochaczewie trzecim sezonem Poland Bike Marathon - mówił dyrektor Poland Bike Grzegorz Wajs.