Facebook Google+ Twitter

XXIII Forum Ekonomiczne (2013)

Zbliża się największe wydarzenie gospodarcze w Europie Środkowo-Wchodniej, którym jest Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój. Jego XXIII edycja odbędzie się w dniach 3-5 września 2013 roku.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój / Fot. archiwum Menu GroupOrganizowane cyklicznie od 1991 roku Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój jest renomowanym wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego misją jest stworzenie korzystnych warunków dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi. Krynica, w której spotka się na tak dużą skalę Wschód i Zachód, jest od lat ważnym punktem na mapie politycznej świata. Na Forum przyjeżdża co roku ponad 2500 liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego oraz 500 dziennikarzy z blisko 60 krajów Europy, Azji i Ameryki.

Forum Ekonomiczne w Krynicy / Fot. archiwum Menu GroupXXIII Forum Gospodarcze w Krynicy obrało motto "Perspektywy nowego ładu", które nawiązuje do przemian ekonomicznych, społecznych i politycznych spowodowanych światowym kryzysem gospodarczym.

Trzy dni Forum będą skupiały się na dyskusjach dotyczących tak fundamentalnych zagadnień jak zapewnienie wzrostu gospodarczego, walka z bezrobociem - szczególnie wśród młodych i wzmocnienie strukturalne Unii Europejskiej. Ważnymi tematami będą także aktualne dla Europy Środkowo-Wschodniej kwestie przyjęcia Euro, skracanie gospodarczego dystansu wobec państw "Starej Unii", podpisanie Umowy Stowarzyszeniowej z krajami Partnerstwa Wschodniego, a także wypracowanie nowego modelu współpracy Unii Europejskiej z Rosją i Chinami czy źródeł finansowania kluczowych projektów infrastrukturalnych.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój / Fot. archiwum Menu GroupTo jak ważnym punktem w dyskusjach na temat gospodarki w Europie Środkowo-Wschodniej jest Forum w Krynicy świadczy uczestnictwo w jego obradach na przestrzeni ostatnich lat prezydentów i premierów wszystkich państw regionu oraz najważniejszych polityków Europy Zachodniej, wśród nich Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Forum Ekonomiczne w Krynicy / Fot. archiwum Menu GroupForum Ekonomiczne to ważne wydarzenie i ważny głos dla przywódców państw i Unii Europejskiej w sytuacji kryzysu, którego doświadcza świat. Tematyka Forum w tym roku zapowiada się szczególnie interesująco.

Forum będzie zawierało w sobie 150 paneli dyskusyjnych, sesji plenarnych i wydarzeń specjalnych poświęconych makroekonomii, polityce międzynarodowej, energetyce, innowacjom, ochronie zdrowia. Jak pokazuje doświadczenie z poprzednich lat, wysoka wartość merytoryczna debat jest gwarantowana. Jest to doskonała okazja do konfrontacji różnych światopoglądów i perspektyw.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój / Fot. archiwum Menu GroupNa XXIII Forum Ekonomiczne składają się oprócz głównych obrad w Krynicy również cztery inne Fora. W tym samym czasie odbędzie się VII Forum Regionów w Muszynie, najważniejsze spotkanie przedstawicieli władz regionalnych z krajów Europy z przedstawicielami administracji publicznej i decydentami z instytucji unijnych oraz V Forum Inwestycyjne w Tarnowie, największe spotkanie inwestorów w Europie Środkowo-Wschodniej skupiające się na branży chemicznej, sektorze finansowym i nieruchomościach, a także 14-15 maja 2014 roku IV Forum Innowacji w Rzeszowie, poświęcone przemysłowi kosmicznemu i najnowszym technologiom w tej dziedzinie. Ze względu na zainteresowanie tematyką energetyczną, organizatorzy postanowili zorganizować na początku grudnia także Forum Energetyczne, poświęcone w całości problematyce energii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ale szanowny autor to musi być VIP... nie z tej ziemi, skoro powiesił swoje zdjęcie z byłym prezydentem... O! To nie w kij dmuchał... Jestem pod wrażeniem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.