Facebook Google+ Twitter

XXIII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

W dniach od 3 do 5 września 2013 roku w Krynicy Zdrój odbędzie się kolejne, już 23 – cie Forum Ekonomiczne, któremu w tym roku będzie przyświecało hasło: „Perspektywy nowego ładu”.

Motto tegorocznej edycji nawiązuje przede wszystkim do radykalnych przemian społecznych, politycznych i ekonomicznych, które wywołał światowy kryzys gospodarczy.

Forum Ekonomiczna w Krynicy / Fot. Archiwum Menu GroupZe względu na to, że kraje europejskie stanęły wobec kryzysu, a sytuacja niepewności finansowej zawładnęła całym Starym Kontynentem tegoroczne Forum Ekonomiczne ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu głów państw i przedstawicieli mocarstw w celu omówienia aktualnej sytuacji politycznej, finansowej, społecznej i ekonomicznej wielu krajów, których poczucie stabilizacji i spokój finansowy w ostatnim czasie zostały zachwiane.

Z tego powodu dotychczasowe sposoby wychodzenia z kryzysu straciły na aktualności, a rozwój destabilizacji spowodował, że należało dokonać radykalnej transformacji w myśleniu o ekonomii, mechanizmach w gospodarce, jak również w podejściu do problemów społeczeństw i ustrojów w których żyją. Zjednoczenie i współdziałanie obecnie wydają się być najważniejszymi aspektami dotyczącymi relacji pomiędzy krajami Europy i świata, które należy omówić i wprowadzić w życie. W przeciwnym wypadku wszechobecna destabilizacja może wywołać szereg konfliktów, między innymi wojny walutowe czy walki o przepływy kapitałowe.

Forum Ekonomiczne w Krynicy / Fot. Archiwum Menu GroupJak zapewnić stabilność wzrostu gospodarczego? Jak zwalczać bezrobocie? Jak wzmocnić strukturalnie Unię Europejską? to tylko z kluczowych pytań, które zostaną zadane w czasie trzech dni debat.
Na trzy dni zaplanowano 150 paneli dyskusyjnych, sesje plenarne i wydarzenia specjalne poświęcone między innymi makroekonomii, polityce międzynarodowej, energetyce, innowacjom czy ochronie zdrowia.

Na czas obrad przewidziano następujące ścieżki programowe: Makroekonomia, Biznes i Zarządzanie, Forum Innowacji, Polityka Międzynarodowa, Bezpieczeństwo Międzynarodowe, Forum Regionów, Forum NGO i Społeczeństwo, Forum Energetyczne, Nowa Gospodarka, Unia Europejska i jej sąsiedzi, Państwo i Reformy, Forum Ochrony Zdrowia etc.

Na tegorocznym Forum Gospodarczym pojawią się przedstawiciele polskiego klasteringu. Będą oni rozmawiać o perspektywach jego rozwoju w Polsce oraz o szansach jakie niesie on z sobą dla polskiej gospodarki. Z tego powodu w Krynicy pojawi się między innymi prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, Bogdan Węgrzynek.

Forum Ekonomiczne / Fot. Archiwum Menu GroupPodczas Forum zostaną wręczone nagrody specjalne w kategoriach: Człowiek Roku 2012, Firma Roku 2012, Nowa Kultura Nowej Europy oraz Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej.

Forum to nie tylko dyskusje w Krynicy. Na początek września zaplanowano również siódme Forum Regionów oraz piąta edycja Forum Inwestycyjnego w Tarnowie. Natomiast na maj w Rzeszowie już po raz czwarty zostało zaplanowane Forum Innowacji poświęcone przemysłowi kosmicznemu i najnowszym technologiom w tej dziedzinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.