Facebook Google+ Twitter

XXIV Łódzkie Spotkania Baletowe / BEIJINGDANCE/LDTX z Pekinu

Po raz pierwszy w historii festiwalu publiczność będzie miała możliwość obejrzeć zespół z Chin – BeijingDance/LDTX z Pekinu. W ramach XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych zespół zaprezentuje dwuczęściowy spektakl pt. „Beyond The Horizon”.

 / Fot. materiały własne TeatruW pierwszej odsłonie zobaczymy „Made in China” w choreografii Jacka Przybyłowicza do muzyki Jana Sebastiana Bacha, Claude’a Debussy’ego i Andy Union. Przedstawienie jest częścią projektu „Made in China – Dance on the Edge of Continents”, który otrzymał wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej oraz Instytutu Polskiego – Wydziału Kultury Ambasady Polskiej w Pekinie.

„Cold Arrow – Game Of Go (Weiqi) w choreografii Li Han-zhonga i MA Bo (absolwentów Beijing Dance Academy) i muzyką David Darlinga to dzieło pełne pasji i siły, gdzie tancerze poruszają się po kwadratach szachownicy, jak my poruszamy się wśród ludzi w codziennym życiu. Pomimo upływu 10 lat od premiery spektakl pozostaje olśniewający i nadzwyczajny. Ta nowoczesna choreografia jest bogata w elementy chińskiej symboliki i została wykorzystana do debiutu zespołu BeijingDance/LDTX.


BEIJINGDANCE/LDTX (Lei Dong Tian Xia, co dosłownie tłumaczy się jako „burza grzmi we wszechświecie”) został założony we wrześniu 2005 roku. LDTX jest pierwszym oficjalnie zarejestrowanym, niezależnym, profesjonalnym zespołem tańca poza chińskim systemem państwowym, który z dumą przedstawia bogaty repertuar oraz wybranych z całych Chin, doskonałych tancerzy o nieskazitelnej technice, odznaczających się kreatywnością i silną dyscypliną. Celem zespołu jest stworzenie otwartej platformy dla artystów tańca współczesnego w Chinach oraz propagowanie koncepcji tańca nowoczesnego jako wieloaspektowej formy sztuki akcentującej indywidualność, nowoczesność i oryginalność każdego artysty. Pełniąc rolę kulturalnego ambasadora Chin, LDTX występuje gościnnie na pięciu kontynentach, spotykając się z entuzjastycznym odbiorem widzów.

BEIJINGDANCE/LDTX / BEYOND THE HORIZON
3 czerwca 2017, godz. 19:00 / po spektaklu spotkanie z twórcami w Sali Kameralnej
4 czerwca 2017, godz. 18:00

Bilety:
strefa III – 50 zł normalny / 40 zł ulgowy
strefa II – 70 zł normalny / 60 zł ulgowy
strefa I – 80 zł normalny / 70 zł ulgowy
do nabycia
na stronie: http://www.operalodz.com/ lub https://www.bilety24.pl/
dzięki aplikacjom mobilnym do pobrania ze strony www.operalodz.com
w kasie Teatru Wielkiego w Łodzi - tel. 42 633 77 77.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.