Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20341 miejsce

XXIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki rozstrzygnięty

W piątek 24 lutego 2017 roku w MDK "Szopienice-Giszowiec" w Katowicach odbył się wieczór finałowy podsumowujący XXIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Plakat / Fot. MDKW piątek 24 lutego 2017 roku w MDK "Szopienice-Giszowiec" odbył się wieczór finałowy podsumowujący XXIV Od lewej: Katarzyna Młynarczyk - poetka, wiceprezes oddziału ZLP w Katowicach, Przewodnicząca Jury, Lech Lament - zdobywca Grand Prix, Jadwiga M. Jankowska - poetka, Małgorzata Smuda-Machoń - poetka, czł. jury oraz Karolina Kulak - kultulturoznawca, czł. jury / Fot. Jerzy GranowskiOgólnopolski Konkurs Poetycki im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Jury w składzie: Przewodnicząca i pomysłodawczyni konkursu Katarzyna MŁYNARCZYK oraz członkowie: Małgorzata SMUDA-MACHOŃ, Dagmara SZASTAK-ZIĘBA i kierowniczka Filii nr 1 MDK "Szopienice-Giszowiec" Karolina KULAK oceniło 710 nadesłanych wierszy przez 254 autorów. Konkurs od lat cieszy się ogromnym powodzeniem i wpisał się na trwałe w rytm kultury katowickiej.
Laureaci i jurorzy / Fot. Jerzy Granowski Grand Prix konkursu zdobył poeta Lech LAMENT za wiersz Motyw Romea i Julii, laureatami pierwszych miejsc  / Fot. Jerzy Granowskizostali Renata DIAKÓW - za wiersz Nie mam szalika i Adam Bolesław WIERZBICKI za wiersz Monopol na uczucia. Ponadto wyróżniono: Miłosza Kamila MANASTERSKIEGO za wiersz Początek i Kaję DROZDOWSKĄ za wiersz Zaczyna się od jednej rysy.
Nagrodę Przewodniczącej Jury otrzymała Magdalena SZEWCZUK za wiersz *** (zapierasz się).
 / Fot. Jerzy GranowskiNakładem MDK "Szopienice-Giszowiec" wydana została pokonkursowa antologia, w której znalazły się wiersze 28. autorów. Nagrodzonym i wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom gratuluję.

Poniżej wywiad z Lechem Lamentem i fotorelacja Jerzego Granowskiego z wieczoru finałowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.