Facebook Google+ Twitter

XXIV Targi Agro Pomerania w Barzkowicach

Targi Rolne Agro Pomerania odbyły się już po raz XXIX w dniach 9 -11 września Barzkowicach województwo zachodniopomorskie.Pokazano osiągnięcia rolników tego regionu. Agro Pomerania zaliczana jest do największych rolniczych imprez w Polsce.

Szyld Ośr.Dor.Roln. / Fot. Fot. Henryk Czechowskiszyld Forum / Fot. ze zbiorów organizatorów[Piątek 09 września uczestnicy Forum na zaproszenie organizatorów targów oraz władz wojewódzki i powiatowych uczestniczyli w otwarciu tej imprezy.

Następnie dla dziennikarzy Forum w budynku Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, zorganizowano konferencję przedstawiającą osiągnięcia i dorobek rolników tego regionu.Stanisław Lis Prezes Forum i włądze samorządowe / Fot. Fot. Henryk Czechowski

Zazwyczaj media zagraniczne pokazują jak źle jest prowadzona
gospodarka rolna w tych rejonach. Upadek pegeerów, bezrobocie, zacofanie techniczne i technologiczne, to powszechny obraz wsi. Targi „Agro Pomerania” kolejny raz obaliły te mity.

Na wsi jest coraz więcej nowoczesnego sprzętu. Wprowadza się nowoczesne technologie tak na pola jak do gospodarstw domowych. Domy na wsi nieraz są lepiej wyposażone niż w miastach.

Coraz więcej osiedla się ludzi w terenie z wyższym wykształceniem rolniczym i potrzebnych  / Fot. Fot. Henryk Czechowskido obsługi oraz konserwacji nowoczesnego sprzętu. Powstaje więcej tzw. rodzinnych firm usługowych i produkcyjnych.Internet , telewizja, bezprzewodowa telekomunikacja to obecnie podstawowa norma w nowoczesnej wsi.Rzeźby ludowe / Fot. Fot. Henryk Czechowski

Produkcja żywności na polskiej wsi w wielu przypadkach wypiera sztuczną, żywność oferowaną przez markety. Jest jeszcze wiele potrzeb finansowych i techniczno - technologicznych aby dogonić trendy światowej gospodarki.

Konieczne jest zagospodarowanie wolnego czasu, tak młodzieży jak usprawnienie dostępu do kin, teatrów i innych rozrywek.uczestnicy Forum / Fot. Fot. Henryk Czechowski Polepszenie transportu publicznego aby mieszkańcy wsi mogli bez problemu dotrzeć do miasta powiatowego, wojewódzkich urzędów itp.

Targi pokazały jakie w tym regionie z rodzimego surowca powstaje dobre i smaczne pieczywo. Wyroby wędliniarskie i mięsne są rarytasami poszukiwanymi produktami za granicami polski.

Innymi poszukiwanymi produktami z tego regionu to bardzo dobrej jakości owoce jak jabłka , gruszki, śliwy i inne. Natomiast różnego rodzaju miody i produkty z miodów mogą zaspokoić nie jednego wybrednego smakosza.

Uczestnicy kilka kilometrów od targów zwiedzili nowoczesną firmę w miejscowości Pęzino, zajmującą się obróbką oraz paczkowaniem takich produktów jak ziemniaki, marchew i inne płody rolne. Firma zatrudnia kilkunastu okolicznych mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.