Facebook Google+ Twitter

XXIX Gorlicki Harcerski Rajd Turystyczny - relacja

W dniach od 1 do 3 października, ponad 130 zuchów, harcerzy oraz instruktorów brało udział w rajdzie harcerskim - turystycznym "GoHaRT". "Byliśmy, jesteśmy, będziemy" to hasło tegorocznej imprezy.

Próbna Drużyna Wędrownicza "Delata yaw" na trasie / Fot. Jan GubałaJak co roku "GoHaRT" organizują gorliccy harcerze . Tegoroczną 29 edycję przygotował Krąg Instruktorski działający przy Komendzie Hufca Gorlice, w którego szeregach działają drużynowi oraz większość instruktorów gorlickiego hufca.

Komendę rajdu stanowili: Komendant – phm. Piotr Karcz HR. Oboźny - phm. Jan Gubała HR. Kwatermistrz phm. Agnieszka Brągiel HO.
Ruda - podczas prezentacji / Fot. Jan GubałaW tegorocznej imprezie wzięli udział harcerze z Krakowa, Biecza, Gorlic, Bobowej i wielu miejscowości w powiecie gorlickim. Kulminacyjnym momentem rajdu było spotkanie z instruktorami seniorami czyli ludźmi, którzy działają w harcerstwie od kilkudziesięciu lat. Obecni byli między innymi: hm. Maria Trybus, była Komendant Hufca Gorlice, hm. Jan Ryzner. Druh Jan pamięta doskonale czasy wojny i harcerstwo z tamtych czasów. Nadal zajmuje się sprzętem hufca i czynnie działa. Obecna była również hm. Janina Augustyn, drużynowa czynnie działająca, prowadząca drużynę Orlęta (była na wszystkich 29 rajdach).

GROT / Fot. Jan GubałaPodczas spotkania z seniorami, które odbyło się w Zespole Szkół Rolniczych w Hańczowej zaprezentowały się wszystkie patrole, które brały udział w tegorocznym rajdzie. Harcerze przygotowali stoiska, na których można było zobaczyć zdjęcia, dyplomy z harcerskich imprez oraz obozów i zbiórek. Ciekawym elementem były kroniki. Nie zabrakło także prezentacji multimedialnych. Jak wiadomo harcerstwo poszerza swoje horyzonty i multimedia stają się
jedną z form pracy w drużynach.

Trasa rajdu była podzielona ze względu na wiek. Harcerze i harcerze starsi, maszerowali trasami krótszymi. Wędrownicze drużyny podążały dłuższym i bardziej wymagającym szlakiem. Dwa dni marszu szlakami Beskidu Niskiego dały w kość niektórym i narobiły sporo odcisków na stopach.

Zbiórka zuchów odbyła się w Parku Zdrojowym w Wysowej. Sobota okazała się łaskawa dla maluchów, było ciepło i ciekawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękne tereny i piękne zwyczaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.