Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20037 miejsce

XXIX Ogólnopolski Bieg Zbąskich - podsumowanie

W niedzielę 25 września odbył się w Zbąszyniu XXIX Ogólnopolski Bieg Zbąskich - X Półmaraton, zaliczany do Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie 2016 oraz do IV Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w Otwartych Biegach Ulicznych.

 / Fot. Dorota MichalczakStartującym w biegu głównym towarzyszyło tego dnia piękne słońce (które niekiedy okazywało się mordercze), orzeźwiający wietrzyk i mnóstwo emocji: od przedstartowego stresu poprzez adrenalinę pierwszych kilometrów; wściekłości, gniewu i rozpaczy, gdy na którymś tam „nastym” kilometrze było niekiedy jasne, że rekordu życiowego nie będzie; aż po dziką radość i ogromne wzruszenie, gdy jednak o własnych nogach przekroczy się linię mety, pokonując tym samym dwadzieścia jeden kilometrów i dziewięćdziesiąt siedem i pół metra. Dokładnie tyle.

 / Fot. Dorota MichalczakZwycięzcą tegorocznej edycji został Ukrainiec Mykol Iukhychuk, pokonując trasę półmaratonu w czasie 1:07:52. Biegacz klubu Achilles Leszno jest rekordzistą Biegu Zbąskich, w Zbąszyniu zwyciężył już po raz czwarty. Na miejscu drugim uplasował się Ivan Musiyako także z „Achillesa”. Trzecie miejsce na podium zajął Bartosz Jurgiewicz, zawodnik klubu MKL Szczecin. W kategorii kobiet miejsce pierwsze zajęła Katsiaryna Ptashuk reprezentująca klub Achilles Leszno,  / Fot. Dorota Michalczakna miejscu drugim znalazła się Agata Świątek z OSP Opalenica, a na miejscu trzecim Katarzyna Pietruszka z Wolsztyńskiego Klubu Biegowego, która, jak przyznała po biegu, bardzo cieszyła się, że mogła wystartować w naszym biegu (poprzedniego roku startował w tym czasie w Warszawie, robiąc „Koronę Maratonów Polskich”). A nas cieszy fakt, że to zawodniczka z sąsiedniego powiatu zajęła tak wysokie miejsce.

Zobacz także XXIX Ogólnopolski Bieg Zbąskich

Organizatorzy w tym roku postanowili nagrodzić mieszkańców Gminy Zbąszyń gratyfikacjami finansowymi aż do szóstego miejsca, zgodnie z panującą tendencją na innych biegach, by wspierać aktywność lokalnych biegaczy. Co roku obserwujemy wysoką frekwencję wśród mieszkańców Gminy Zbąszyń. W wakacje i we wrześniu zauważamy „wzmożony ruch” na biegowych ścieżkach w okolicy. To znak, że zbąszyniacy przygotowują się do startu w półmaratonie. Co roku też miejsca na podium są absolutnym zaskoczeniem, a przez to i emocje większe.

Czytaj więcej - - - - - - - >

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.