Facebook Google+ Twitter

XXV Głogowskie Spotkania Jazzowe

Już 24 października (sobota) w Głogowie rozpocznie się prawdziwa uczta dla miłośników muzyki jazzowej. Gwiazdą tegorocznych GSJ będzie Al Di Meloa.

Logo GSJ / Fot. LogoPoczątki imprezy sięgają lutego 1985 roku, gdy z inicjatywy m.in. Zbigniewa Rybki i Mirosława Grzeszczaka na scenie głogowskiego MOKu zaprezentowały się Laboratorium i Jazz Trio. Podjęto decyzję o kontynuowaniu imprezy w następnych latach i tak w 1987 odbyły się III GSJ. Tym razem imprezę zaplanowano na wiosnę, a wystąpili m.in. Obstawa Prezydenta i Maciej Maleńczuk. IV "spotkania" odbyły się po raz pierwszy na jesieni. Z roku na rok oferta była co raz większa – w 1988 roku wystąpił m.in. Irek Dudek. Jesienny termin festiwalu pozostał do dziś. W tym roku będziemy świadkami jubileuszowych, XXV Głogowskich Spotkań Jazzowych.

Pierwszego dnia GSJ w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie będziemy mogli posłuchać Miki Urbaniak –polskiej wokalistki, w której muzyce możemy doszukać się elementów jazzu, R&B i hip-hopu. Wystąpi z debiutancką płytą "Closer". Drugi dzień (25.10, niedziela) to koncert niewątpliwie największej gwiazdy "spotkań" - amerykańskiego muzyka jazzowego i wirtuoza gitary. Tą gwiazdą jest oczywiście Al Di Meola, na swoim koncie mający 24 albumy solowe oraz współpracę m.in. z hiszpańskim gitarzystą flamenco - Paco de Lucía. W Głogowie zaprezentuje swój nowy projekt - "New World Sinfonia", będący kontynuacją "World Sinfonia". Koncert ten będzie na pewno nie lada wydarzeniem dla wielbicieli tego rodzaju muzyki. Gospodarzem obu imprez będzie redaktor naczelny "Jazz Forum" - Paweł Brodowski.

Oprócz głównych koncertów organizatorzy przewidzieli także imprezy towarzyszące. I tak 30 października, na zakończenie GSJ, będziemy mogli uczestniczyć Zaduszkach Jazzowych w Kolegiacie pw. NMP w Głogowie. W programie m.in. msza jazzowa, koncert „Zaduszki na Jazzowo” podczas którego wystąpią New Life’m, Deus Meus, oraz gościnnie Joachim Mencel i
Brad Terry. Informacja dla wszystkich zainteresowanych - rozpoczęła się już sprzedaż biletów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.