Facebook Google+ Twitter

xyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxy

xyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyzxyz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Wspominasz o zabytkach które już stoją i służą ludziom, stadionu jeszcze nie ma, i jego nazwa i tak bedzie ustalona tuż przed mistrzostwami więc naprawdę nie wiem czy ma sens ta dyskusja teraz ;) okaże się że będzie nazwa jakiejś firmy zagranicznej i wtedy będziemy musieli jej używać ;) wszystko przed nami zobaczymy jak to będzie ale dla ciebie Adamie jeśli chcesz mogę zrobić wyjątek i w relacjach z Letnicy pisać Arena Bałtycka ;) żyjemy po to by chodzić na kompromisy hehe ;P

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie nie została przyjęta (w wikipedii np. jest nazwa polskojęzyczna). Nazwa tego obiektu to Arena Bałtycka. To nie jest dla mnie kwestia gustu tak jak kwestią gustu nie jest to czy Kopiec Kościuszki nazywamy Kopcem Kościuszki czy też Kościuszko Mound. Podobnie gdy chciałbym zabrać jakąś dziewczynę na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki to powiem właśnie, że kupiłem dla nas bilety na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki a nie, że kupiłem bilety na taras widokowy of the Palace of Culture and Science. Ja niczego nie narzucam po prostu mówię, że dziwne jest stosowanie angielskich nazw dla polskich obiektów. W pewnym sensie rozumiem też, że przez taką nazwę chce się ułatwić przyswojenie nazwy dla turysty odwiedzającego Polskę jednak uważam, że takie rozumowanie jest złe bo wg tej logiki gdy my Polacy używamy w rozmowie między sobą czy w piśmie nazwy jakiegoś polskiego obiektu np właśnie Pałacu Kultury i Nauki to powinniśmy używać nazwy angielskiej. W ten sposób zatracamy część polskiego pierwiastka polskiego obiektu. I po co? Po to żeby turyście było łatwiej? To ten obiekt budowaliśmy dla niego czy dla nas? Obiekt ten będzie częścią jego kraju czy naszego? I jasne, że może istnieć druga międzynarodowa nazwa dla obiektu w Gdańsku ale pierwsza i ta której używamy to powinna być polsko brzmiąca nazwa. No mam nadzieję, że nie zamarudziłem za bardzo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjęta już została Baltic Arena więc taki jest tytuł ;) jasne mógł bym napisać Arena Bałtycka ale to kwestia gustu a o gustach się nie rozmawia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nie można by stosować polskiej nazwy tzn. Arena Bałtycka? Po co te anglicyzmy? Jesteśmy w Polsce. Nazywajmy budynki, stadiony i inne po polsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

i dobrze zrobiłeś;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Że tak powiem chłopaki na placu budują prawie dzień i noc a efekty widać bo jestem tam prawie codziennie, ale dzisiaj postanowiłem wziąć aparat ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na razie póki co nie ma za wiele tego stadionu;)

"Plus" za info;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.