Facebook Google+ Twitter

Yahoo! przeprasza użytkowników

Po wczorajszym wykradzeniu 450 tys. haseł z portalu Yahoo! doczekaliśmy się stanowiska firmy w tej sprawie. Yahoo! przeprasza i próbuje naprawiać szkody.

Wczoraj hakerzy z grupy the D33Ds Company wykradli z portalu Yahoo! 450 tys. loginów i haseł, o czym informowaliśmy tutaj. Wczoraj przez cały dzień nie mogliśmy doczekać się jakiekolwiek reakcji firmy na ten przykry incydent. Dziś jak podaje bloomberg businessweek doczekaliśmy się oświadczenia portalu na temat kradzieży niezaszyfrowanych danych.

W oświadczeniu możemy przeczytać, że portal poza przeprosinami wszystkich użytkowników podjął natychmiastowe działania mające na celu zlokalizowanie i naprawienie luki w systemach, które doprowadziły do tej sytuacji. Jednocześnie Yahoo! poinformowało wszystkie firmy, których użytkownicy mogli zostać narażeni na straty.

Kate Wesson - rzecznik portalu powiedziała, że Yahoo! ma obecnie ponad 298 mln aktywnych użytkowników, więc wyciek danych dotyczy mniej niż jednego procenta wszystkich korzystających z portalu. Yahoo! dzięki grupie hakerów dołączyła do "zacnego" grona firm jak: LinkedIn, CBS, Last.fm, EHarmony, w których ostatnio doszło do podobnych wycieków.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.