Facebook Google+ Twitter

Yahoo! przygotowuje się do wejścia do Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-06 07:36

Sieciowy gigant Yahoo! potwierdza wejście na polski rynek - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Szef marketingu spółki zapowiedział, że jego firma zamierza zaoferować na naszym rynku swoje produkty oraz usługi.

Yahoo! zamierza udostępnić serwis Flickr, służący do publikacji w sieci własnych zdjęć. Ma to być nowość na polskim rynku. W opinii ekspertów, serwisy obecnie dostępne to bardziej portale towarzyskie niż narzędzia do udostępniania zdjęć. Według informacji "Rzeczpospolitej", Yahoo! może otworzyć w Polsce również portal, który miałby konkurować z mającą 14 milionów użytkowników Naszą-Klasą. Zdaniem gazety, miałyby o tym świadczyć informacje o poszukiwaniu przez amerykańskiego giganta pracowników do prowadzania takiego portalu.

Polska to trudny rynek dla sieciowych gigantów - ocenia "Rzeczpospolita". Ich debiuty w naszym kraju do tej pory kończyły się porażkami. Działający u nas od 2005 roku serwis aukcyjny eBay nie zagroził pozycji Allegro. Z kolei uruchomiony w grudniu serwis AOL, który miał być konkurencją dla największych portali informacyjnych, nie mieści się nawet w pierwszym tysiącu zestawienia najpopularniejszych witryn w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, nakarmimy następną wielką firmę - mamy już "polskie Flickry" - tylko one się nie wybiją, bo cudze chwalicie... Jakiś czas już działa www.odbitka.pl - pro-fotograficzny serwis. Inne też, ale mniej "fotograficzne". Myślę, że stać Polaków na drugi taki serwis jak nasza-klasa czy grono.pl, ale za mało jest promocji naszego, a za dużo "amerykańskich serwisów", które nie wiele różnią się od polskich, ale operują miliardami, a o bogatych najchętniej się mówi..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.