Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10328 miejsce

Yamato - The Drummers of Japan znów w Polsce

Po ogromnych sukcesach i zdobyciu uznania na całym świecie bębniarze Yamato ponownie odwiedzą nasz kraj! Najbardziej znani bębniarze świata już w listopadzie pojawią się w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Gdyni oraz Łodzi.

Członkowie grupy Yamato / Fot. mat. organizatoraGrupa YAMATO, od czasu powstania w roku 1993, występowała na całym świecie dając już ponad 3.500 występów.

Słyną ze spektakularnych widowisk, na których prezentuje sztukę gry na tradycyjnych bębnach taiko. Występ artystów z Japonii to niezwykłe połączenie odgłosów bębnów z dźwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane). YAMATO wspaniale interpretuje muzyczne tradycje, które od wieków związane są z kulturą i religią Kraju Kwitnącej Wiśni. Idealna synchronizacja nie byłaby możliwa bez setek godzin intensywnych treningów i ekstremalnej koncentracji. Przedstawienie, podczas którego artyści posługują się kilkoma tuzinami bębnów, o średnicy sięgającej pięciu metrów i pałeczkami o wadze do 3,5 kilograma, jest niesamowitym przeżyciem. Fantastyczne show jakie prezentują absorbuje taką ilość energii artystów, że potrzebują oni dwunastu godzin wypoczynku, aby zregenerować siły. Unikatowi bębniarze, wśród których zobaczymy również kobiety, od pierwszych uderzeń zachwycają i oczarowują publiczność rytmem, choreografią i dźwiękiem. Dzięki połączeniu instrumentów muzycznych i wyćwiczonej technice gry, występy YAMATO oferują widzom niezwykłą różnorodność. Zaskakujące akrobacje połączone z wyśmienitym humorem artystów sprawiają, że widowisko z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich widzów. Pokaz uatrakcyjnią także kolorowe, autentyczne japońskie stroje bębniarzy.

W 1998 roku bębniarze zagościli na prestiżowej imprezie Fringe Festival w Edynburgu. Za swój występ odebrali nagrodę Fringe Award, a magazyn "The Scotsman" pisał o nich, że "w sposób niezwykły łączą energię szalonych rockmanów z duchowością Dalekiego Wschodu". Już w listopadzie będziemy mieli okazję gościć tę wyjątkową grupę japońskich artystów w Polsce! Zapraszamy na niezapomniane show!

20 listopada – Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków, godz. 19:00
22 listopada – Poznań, Sala Ziemi, godz. 19:00
24 listopada – Warszawa, Torwar, godz. 19:00
25 listopada – Gdynia, Teatr Muzyczny, godz. 19:00
27 listopada – Łódź, Teatr Wielki, godz. 19:00

Bilety w sprzedaży od piątku 22.08. od godz. 12:00 na www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.makroconcert.pl oraz w salonach Empik.

Dzięki organizatorowi będziemy mieli wkrótce dla Państwa zaproszenia na występy YAMATO. Zapraszamy do śledzenia informacji na portalu Wiadomości24.pl

Na podstawie mat. prasowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.