Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9974 miejsce

Yann Gontard – businessman z pasją

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-05 12:27

Spektakularne zderzenie prędkości, adrenaliny i pasji z nieograniczoną wyobraźnią, możliwościami ludzkiego ciała oraz prawami fizyki. Wszystko pod jednym dachem Stadionu Narodowego w Warszawie.

Wszystko pod jednym dachem Stadionu Narodowego w Warszawie. Obok najwyższej klasy windsurferów i wakeboardzistów, którzy wezmą udział w Halowym Pucharze Świata PWA w Windsurfingu, na basenie, który zastąpił płytę stadionu, do niezwykłej rywalizacji stanął Yann Gontard, Dyrektor Generalny w Sodexo Polska On-site Services na Polskę i Europę Centralną.

Początek września to prawdziwy najazd na Warszawę światowej elity windsurferów. Halowy Puchar Świata PWA na Stadionie Narodowym to 72 godziny wielkich emocji. Pierwszego dnia kibice zobaczą treningi i eliminacje. Drugi dzień to główna część zawodów. Trzeci będzie niesamowitym festiwalem sportów wodnych, dziesiątek atrakcji, konkursów i mrożących krew w żyłach pokazów.

Kilka dni przed startem tej niezwykłej imprezy, Stadion Narodowy stał sie miejscem podejmowania wyzwań w sportowej rywalizacji, również przez amatorów Windesurfingu oraz pasjonatów innych sportów wodnych. Wśród śmiałków, którzy mieli okazję zmierzyć się z wysokimi falami oraz silnym wiatrem wiejącym z prędkością bliską 70 km/h, był Yann Gontard.

,,Uważam, że życie opiera się na 3 niezwykle ważnych filarach – rodzinie, pasji oraz pracy. Jedną z moich pasji jest sport. Od 10 lat biegam, a od 3 lat trenuję triathlon. Udało mi się ukończyć Ironmana (3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42 km (maraton) biegu. To ekstremalne wyzwanie! Czasem nawet żartuję, że udział w Ironmanie jest jak nasze życie: na początku widzisz wokół siebie samych uśmiechniętych i szczęśliwych ludzi, z czasem jest już tylko ciężej, a na kończysz sam i w bólu. Satysfakcja po ukończeniu wyścigu jest bezcenna, ale dla mnie to tylko „kamienie milowe”. Ironman to styl życia, w którym liczą się codzienna konsekwencja i doskonalenie się poprzez treningi i rozwój. Pływaniem w basenie na Stadionie Narodowym chciałem przypomnieć każdemu, jak ważne są nasze codzienne pasje!’’ – mówi Yann Gontard.

Yann Gontard na wyjątkowym basenie, na Stadionie Narodowym pokazał, że sport oparty na prawdziwej pasji to wyjątkowa strefa w której ludzie, niezależnie od roli jaką pełnia, realizują marzenia, podejmują wyzwania i osiągają sukcesy, a jeśli potrafią przy tym stworzyć równowagę zawodowo-osobistą, stają się po prostu spełnionymi ludźmi.

(Natalia Szymczak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.