Facebook Google+ Twitter

Yarisley Silva - następczyni Jeleny Isinbajewej?

Yarisley Silva, specjalistka skoku o tyczce, urodziła się w Pinar del Rio na Kubie 26 lat temu. W 2011 wygrała igrzyska panamerykańskie w Guadalajara, w roku 2012 zdobyła srebrny medal na olimpiadzie w Londynie.

Yarisley Silva i jej trener Alexander Navas / Fot. Andrzej WiosnaSpecjaliści skoku o tyczce twierdzą, że Kubanka już niedługo zacznie skakać na wysokościach powyżej 4,90. Dotychczas skoki na tym pułapie ma na koncie jedynie Jelena Isinbajewa, do której należą rekordy świata w hali (5,01) i na otwartym stadionie (5,06) .

Poza Isinbajewą, jedyną zawodniczką która skoczyła powyżej 4,90 była Amerykanka J. Stuczynski, która w 2008 uzyskała 4,92. Był to jednak, jednorazowy wyczyn tej zawodniczki.

Yarisley Silva ma wszelkie atuty, by zostać następczynią Isinbajewej: jest niezwykle szybka i dynamiczna na rozbiegu, ma znakomite przygotowanie fizyczne. Jej aktualny rekord życiowy 4,75, może nie jest imponujący, ale wynik ten wystarczył Kubance do zdobycia srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich w Londynie.Yarisley Silva. / Fot. Andrzej Wiosna

Ostatnio, w krótkim czasie Silva wygrała dwa prestiżowe mityngi w Europie (Donieck i Bydgoszcz), na których pokonała czołowe tyczkarki świata (nie startowała Isinbajewa).

Kubańska lekkoatletka jest bardzo zmotywowana do uzyskiwania coraz lepszych wyników, sama również twierdzi, że stać ją obecnie na skoki powyżej 4,90. Na konferencji prasowej po zawodach Pedros cup powiedziała, że na treningach już nie raz ocierała się o takie rezultaty.
Na Pedros cup / Fot. Andrzej Wiosna


Prawdopodobnie to tylko kwestia czasu, kiedy Yarisley zacznie pokonywać poprzeczkę na tej wysokości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ładna dobrze skacze.1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.