Facebook Google+ Twitter

Yes Airways nowym polskim przewoźnikiem czarterowym

Yes Airways to nowa polska czarterowa linia lotnicza, która kilka dni temu rozpoczęła swoją działalność. Yes Airways współpracuje z Biurem Podróży Itaka.

Logo linii Yes Airways / Fot. Yes AirwaysBazą nowego przewoźnika będzie Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Mimo to operacje lotnicze w sezonie letnim 2011 obsługiwane będą także z Poznania, Katowic, Wrocławia, Szczecina i Krakowa.

Yes Airways jest pierwszą polską linią lotniczą, która korzysta z samolotów Airbus. W tym roku flota przewoźnika składać się ma z dwóch maszyn A320 francuskiego producenta. Yes wykonywał będzie loty, których czas nie przekracza 4 godzin. Jednak wybór Airubsów A320 nie jest przypadkiem. Maszyny te mają większą masę startową, co w przyszłości pozwoli latać na Wyspy Kanaryjskie, do Dubaju czy Maroka bez żadnych postojów na lotniskach. Do końca tegorocznego sezonu letniego Yes Airways przewiezie dla Itaki około 2000 pasażerów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Kreta
 • Kreta
 • 23.06.2011 14:17

Niestety pseudo linie lotnicze. Lot z Heraklionu opóźniony, wylot zamiast o 17:25 był o 00:30.
Brak informacji od Itaki, brak informacji od lini lotniczej. Rezydentki Itaki o opóźnieniach dowiadywały się od turystów. Lot realizowany zastępczymi samolotami w obiue strony. Samolot yes stał smętnie przez tydzień na Okęciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kasia
 • kasia
 • 16.05.2011 11:08

w obie strony opóźnienie wielogodzinne, brak informacji, olewka ze strony ITAKi w końcu w obie strony podstawiony samolot z innych linii lotniczych. będę składać reklamacje. wielki zawód - ITAKA skreślona

Komentarz został ukrytyrozwiń
izaura
 • izaura
 • 15.05.2011 18:31

Ja z rodziną przez tę linię przesiedziałam na lotnisku blisko 14 godzin. 07 maja 2011 mieliśmy wykupioną wycieczkę to Turcji lotnisko Marmaris - godzina lotu 11.45. Ich samolot nie dostał pozwolenia na start. Ogólny chaos na lotnisku, brak informacji o której będzie kolejny lot oraz nikt z przedstawicieli linii nie pokazał się na lotnisku. Nie wiedzieliśmy dlaczego nie lecimy. Co chwila różne informacje: wylot o 13, potem o 15, następnie o 19, kolejna informacja to 23.00. Aż w końcu zabrała nas Portugalska linia około 3 w nocy - dnia 08 maja 2011. To kpina- żeby tyle godzin z małymi dziećmi przesiedzieć na lotnisku. Wprawdzie wieczorem zabrano nas na 3 godziny do hotelu przy lotnisku, na kolację. Ale tam również panował chaos, nikt nie wiedział czy już wracać na lotnisko, czy siedzieć dalej w hotelu. Zabrakło odwagi, aby przyjść do pasażerów i im wprost powiedzieć co się stało. Z powrotem też nie wracaliśmy tymi liniami, tylko całkiem innym airbusem o czasie. I całe szczęscie, bo te linie są jakieś pechowe. Drugi raz nie zdecydowałabym się na lot liniami YES AIWAYS. Wszystko rozumiem bezpieczeństwo jest najważniejsze. I samolot niesprawny nie powinien być dopuszczony do lotu, ale dlaczego się trzyma pasażerów tyle godzin bez żadnej konkretnej informacji, w ciągłej niepewności, na ławce lotniskowej. Gdyby powiedziano od razu: Nie mamy drugiego samolotu i w ciągu góra 2 godzin ustalono że wylot będzie np. o 3 w nocy czy o 6 rano. To jeszcze by to jakoś wglądało. Chociaż byśmy wiedzieli, czy mamy wracać do domu, czy dalej czekać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek
 • Tomek
 • 13.05.2011 19:36

PSEUDOFirma YES Airways oraz biuro podróży ITAKA jest bardzo niepoważna! Ponownie koczuję dodatkowe godziny ponieważ wylot się opóźnił! Start opóźniony o 3h zero informacji na lotnisku sfrustrowanie współpasażerów. Powrót także opóźniony
Przestrzegam wszystkich którzy chcą mieć udane wakacje - omijać ITAKĘ i tą psią pseudo firmę YES Airways. Posiadanie samolotów które jeszcze przed startem mają awarię silników i wypadki samochodowe na płycie lotniska!! Inni goście naszego hotelu przylecieli zamiast tą śmieszną linią tureckimi przewoźnikiem. Przecież to jest bzdura jakaś kompletna! We Francji za takie kwiaty ludzie idą do sądu a w Polsce traktuje się klienta jak durnia który może sobie posiedzieć 15 godzin i poczekać aż łaskawie biuro podróży, czytaj naciągacze wycieczek fakultatywnych, odwiezie do domu!
Masakra!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alfabia
 • Alfabia
 • 09.05.2011 14:42

Na razie naprawdę nic ciekawego. Leciałam z nimi 30 kwietnia do Turcji. Lądowanie bardzo niemiłe. Mocna huśtawka, twarde uderzenie o płytę.
7 maja mieliśmy wracać. Niestety samolot nie wyleciał w ogóle z Warszawy. Problemy techniczne. Lot opóźniony o 14 godzin. Niestety aktualnie linie mają tylko jeden samolot. Pod koniec maja ma być drugi. Nie byli w stanie szybko podstawić innej maszyny. W końcu rano w niedzielę zabrały nas inne linie lotnicze (chyba portugalskie). Lot spokojny, ładny start i przyjemne lądowanie. Yes airways stał smętnie na płycie lotniska w Warszawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ali
 • Ali
 • 09.05.2011 14:37

180 pasażeró na pokładzie na 1 lot to raptem 11 kursów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.