Facebook Google+ Twitter

Yoko Ono solidaryzuje się z Pussy Riot

Wczoraj mąż wraz z córką Nadieżdy Tołokonnikowej, członkini zespołu Pussy Riot, odebrał z rąk Yoko Ono pokojową nagrodę "Lennon-Oko".

Do grona ludzi upominających się o dziewczyny z Pussy Riot dołączyła Yoko Ono. Wdowa po Johnie Lennonie przyznała Pussy Riot nagrodę "Lennon-Oko". "Dziękuję Pussy Riot za mocne manifestowanie wolności i wiarę w wolność. To powoduje, że wszystkie kobiety na świecie mogą być dumne z tego, że są kobietami. Ja też jestem dumna" - powiedziała Yoko.

Czy artystki z Pussy Riot mogą być takim samym symbolem walki o pokój, jakim byli: John Lennon oraz Yoko Ono w latach 70?

Maż Nadieżdy Tołokonnikowej, członkini grupy uważa, że tak: "Jeśli w latach 60. i 70. ludzie na całym świecie potrafili zjednoczyć się przeciwko wojnie i przemocy, my teraz, w dobie internetu i mediów społecznościowych możemy stanąć w obronie trzech kobiet wtrąconych do więzienia przez bezwzględnego prezydenta" - mówi.

W sprawę uwięzienia Pussy Riot zaangażował się również Lech Wałęsa, który napisał w tej sprawie list do Władimira Putina. Do tej pory jednak nie otrzymał odpowiedzi.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 22.09.2012 15:27

Widocznie Putin musi bardzo długo myśleć,co ma napisać do Wałęsy a i z pewnością poradzić się swoich doradców,gdyż cały świat będzie wiedział,co to znowu za list. Hipokryzja polityków,nie tyle względy dyplomatyczne,nie pozwalają im na spontaniczne wyrażanie myśli i uczuć. To wszystko jest strasznie manipulowane i zakłamane. W Rosji jeszcze jest bardzo daleko do demokracji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.