Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21207 miejsce

Yorki w piwnicy. Skandaliczne warunki hodowli

Według informacji tvnwarszawa.tvn24.pl na terenie dwóch posesji w Łomiankach pod Warszawą przetrzymywano w skandalicznych warunkach 70 rasowych yorków.

Yorkshire_teriery / Fot. Lilly M / http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Yorkshire_teriery_522.jpgPo anonimowej informacji na Kontakt 24 na teren hodowli weszły służby weterynaryjne z policją, aby zweryfikować donos. Kilkadziesiąt psów umieszczonych było w piwnicznych pomieszczeniach w ciasnych i brudnych klatkach.

Piwnice, w których przebywały zwierzęta nie były sprzątane od kilku miesięcy. Aby tam wejść konieczne było wietrzenie z pomocą strażaków i założenie masek przeciwgazowych.

Psy były przetrzymywane w skandalicznych warunkach higienicznych i bardzo zaniedbane, niedożywione i bez świeżej wody. Są chore m.in. na zapalenie gardła, oskrzeli, spojówek i mają zmiany skórne. Chore zwierzęta przewieziono do kliniki weterynaryjnej, a zdrowe umieszczono w domach tymczasowych.

Właścicielom hodowli może grozić kara do dwóch lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Pani Ewo, tak się składa, że wiem, iż mioty są kontrolowane przez PZK.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie ja jeździłam ze znajomym po wystawach z jego psem i nikt nigdy nie kontrolował jak się pies ma w domu? Możliwe, że jest coś takiego, że sprawdzają?

Pani Jadwigo cena cesarskiego cięcia to chyba zależy u którego weterynarza zdecyduje się pani wybrać? Najlepiej chyba zapytać w najbliższej klinice weterynaryjnej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każda hodowla, czynna hodowla - rejestrująca szczeniaki, jest pod kontrolą Związku Kynologicznego, Panie Arkadiuszu. Warto się dowiedzieć kto z ramienia tego Związku dokonywał oglądu miotów, etc.
Ale Pani Jadwiga słusznie zwróciła uwagę na hodowle innego rodzaju - Homo sapiens v. snobicus at materialicus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hasło z demonstracji obrońców zwierząt - "Polacy to nie sadyści" .
Yorki to w ostatnich latach najmodniejsze pieski. Łatwo utrzymac w bloku; najgrosze jest to,(wiem od właścicielki, która miała jedną, do rozpłodu zarobkowego) że suczki bardzo czesto rodzą cesarskim cięciem.

Głos z forum (bez poprawek technicznych) http://www.yorkland.pl/index.phpoption=com_simpleboard&Itemid=29&func=view&id=6863&catid=20&lang=en_EN

"Ju¿ nied³ugo, bo za piêæ tygodni odbieram swojego wymarzonego yorka, zanim jednak to nast±pi muszê pojechaæ do hodowcy i wybraæ tê suczkê, która spodoba mi siê najbardziej.
Nie ukrywam, ¿e najbardziej podobaj± mi siê drobne pieski i to te¿ powiedzia³am hodowcy, na co ten powiedzia³, ¿e z "kruszynkami" problem jest o tyle du¿y, ¿e maj± one problemy z rodzeniem, najczê¶ciej konieczna jest "cesarka". W tym tkwi mój problem.
Czy Wasze suczki mia³y kiedy¶ cesarkê? A je¶li tak, to jak to znios³y? Ile taki zabieg mo¿e kosztowaæ?
Za odpowiedzi z góry dziekuję"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie panie Arkadiuszu "biedne Yorki". Okropne to do czego ludzie są zdolni! Widać zbyt mały popyt był na te pieski, skoro tyle ich się tam gnieździło?

Ma pan rację, zostawmy związki kynologiczne w spokoju bo one z tymi sadystami nic nie maja wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli tzw. "Opieka Społeczna" wypłaca matce , która zabiła dziecko zapomogę...
Biedne Yorki, ale kynologiczne stowarzyszenia zostawmy w spokoju...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wg mojego rozeznania związek kynologiczny nie sprawdza w jakich warunkach żyją psy.Ma m.in. za zadanie zrzeszenie miłośników właścicieli psów rasowych. Zaś głównym zadaniem związku jest prowadzenie Polskiej Księgi Rodowodowej. Zarząd Główny zajmuje się organizacją wystaw itd. itp. Nie ma czegoś takiego jak kontrola hodowli. Psy oceniane są na wystawach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

toleruje bo ma zysk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takich hodowli jest dużo. Czemu Związek Kynologiczny to toleruje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.