Facebook Google+ Twitter

Youth Media Days w Brukseli: przyszłość mediów w rękach młodych

Około 270 młodych dziennikarzy z krajów Unii Europejskiej bierze udział w pierwszym spotkaniu Youth Media Days, które odbywa się w Brukseli w dniach 27-29 czerwca 2007 roku. Najmłodszych żurnalistów z całego kontynentu zaprosił Przewodniczący Parlamentu Europejskiego - Hans Poetering.

Punkt informacyjny spotkania jest oblegany również przez europarlamentarzystów i przedstawicieli "starych" mediów. / Fot. Marcin NowakParlament Europejski gości w Brukseli w dniach 27-30 czerwca dwustu siedemdziesięciu młodych dziennikarzy z całej Europy. To pierwsza taka impreza w instytucjach europejskich.

W ramach spotkanie odbywają się liczne warsztaty, które są okazją do przedstawienia za pomocą różnych mediów aktualnych, europejskich problemów i do nauki współpracy na poziomie międzynarodowym. Ponadto podczas trzech dni kongresu nowe pokolenie dziennikarzy będzie miało szanse stworzyć sieć niezbędną do przyszłych europejskich kontaktów i zainicjować kierunek, w jakim mogłoby podążyć europejskie dziennikarstwo w ciągu najbliższych dziesięcioleci.

Zdecydowana większość gości to młodzi zainteresowani mediami i polityką i zagadnieniami kulturalnymi, studenci dziennikarstwa, młodzi profesjonaliści, lub amatorzy – po prostu wszyscy, którzy tworzą media w jednym z krajów Unii Europejskiej. W Polsce jest to Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy "Polis”. Wśród wszystkich gości także dziennikarze obywatelscy, piszący dla portalu OhMyNews i wysłannik wiadomosci24.pl.

- Studiuję medycynę, ale zawsze marzyłem o byciu dziennikarzem. Dziś współpracuję z lokalną rozgłośnią radiową z Oviedo, gdzie wraz z kolegą prowadzimy audycję o zdrowiu i turystyce - Mówi dla wiadomości.24 Carlos Baja z Oviedo w Hiszpanii. - To świetna inicjatywa, ponadto podparta prawdziwą ideą: Teorią, że przyszłość mediów to my i pomysły, które siedzą w naszych głowach. Z całym szacunkiem do starszych kolegów... - Dodaje młody radiowiec.
Młodzi dziennikarze podczas dyskusji o przyszłości mediów. Którymi oni właśnie mają kierować / Fot. Marcin NowakUczestnicy spotkania, których średnia wieku nie przekracza 23 lat, zostali wybrani spośród ponad 2000 kandydatów ze wszystkich państw członkowskich UE. Efektem ich pracy będą programy telewizyjne i radiowe, biuletyny prasowe i strony internetowe stworzone przez uczestników podczas dwudniowych warsztatów.

Spotkanie można obserwować na żywo za pośrednictwem strony internetowej, a relacja prasowa w 22 językach zamieszczona zostanie na stronie Parlamentu Europejskiego. Media to My!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dobrze że był tam też nasz "wysłannik" ;]
mam nadzieje, że jak wrócisz to będzie okazja byś nam na żywo poopowiadał co ciekawego się tam działo +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.