Facebook Google+ Twitter

YouTube nie jest kurą znoszącą złote jajka. Po dziesięciu latach serwis nie zarabia na siebie

Wydawać się może, że serwis taki jak YouTube, powinien przynosić ogromne zyski. Wskazuje na to miliard użytkowników i dominacja na rynku wideo. Tymczasem należący do Google produkt generuje tylko 6 proc. przychodów dla całej grupy. Innymi słowy, mimo dominacji nie jest zbyt zyskownym interesem.

https://flic.kr/p/7Q1EqG / Fot. Rego Korosi/CC BY SA 2.0W 2014 r. YouTube zanotował 4 mld dolarów przychodu. To miliard więcej niż rok wcześniej - donosi Wall Street Journal. Po podliczeniu wszystkich kosztów funkcjonowania serwisu okazuje się, że gigant nie przynosi zysków choć odwiedza go miliard użytkowników.

Wśród powodów takiego stanu rzeczy WSJ wymienia model działania serwisu. Jego głównym odbiorcą jest młodzież, a większość użytkowników traktuje YT, jako repozytorium klipów wideo, które nie wymaga wchodzenia na stronę główną. Oglądający uzyskują dostęp do treści z osadzonych w innych witrynach klipów lub linków.

Czytaj także: House of Cards. Dziś premiera trzeciego sezonu! Sprawdź, gdzie obejrzeć nowe odcinki


Google szuka sposobów na zwiększenie zysków. Zdaniem Roberta Kyncla, jednego z menadżerów YouTube'a, wideo w internecie znajduje się na podobnym zakręcie, jak telewizja kablowa 30 lat temu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.