Facebook Google+ Twitter

YouTube tworzy orkiestrę symfoniczną

Orkiestra Symfoniczna YouTube to pierwsza na świecie orkiestra on-line. Biorą w niej udział zarówno uznani muzycy i artyści jak również amatorzy, którzy razem współpracują przy stworzeniu światowej symfonii internetowej.

 / Fot. YouTubeJest to niecodzienne przedsięwzięcie na skalę globalną, w którym wspólnie z serwisem YouTube udział biorą między innymi: Londyńska Orkiestra Symfoniczna, nowojorska Carnegie Hall, dyrygent Michael Tilson Thomas, kompozytor Tan Dun, wirtuoz fortepianu Lang Lang.

Do udziału w tworzeniu orkiestry zapraszani są zarówno profesjonaliści jak i amatorzy z całego świata, wszyscy muzycy i muzykanci, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy instrumentu, na którym grają. Wystarczy ćwiczyć i przesłać film wideo z wykonaniem partii nowego utworu napisanego specjalnie na tę okazję przez znanego chińskiego kompozytora Tan Duna, oraz dowolny utwór klasyczny na przesłuchanie muzyczne.

- Pomyślcie o tym w ten sposób, to takie proste, wszystko może być sposobem, językiem w którym mówicie do innych. Dlatego ta internetowa symfonia będzie platformą, na której możecie wszystko powiedzieć dźwiękiem, głosem, na dowolnym instrumencie albo bez żadnych instrumentów, korzystając z narzędzi kuchennych, bębnów hamulcowych, kamieni, wody papieru, czegokolwiek - mówi w serwisie YouTube twórca utworu, kompozytor Tan Dun.

Nagrania można przesyłać na stronie http://pl.youtube.com/symphonypol do 28 stycznia 2009. Półfinaliści zostaną wybrani przez zespół ekspertów, a spośród nich społeczność YouTube od 14 do 22 lutego wyłoni finalistów. Wezmą oni udział w koncercie premierowym Orkiestry Symfonicznej YouTube, który odbędzie się 15 kwietnia 2009 r. w Carnegie Hall w Nowym Jorku.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.