Facebook Google+ Twitter

YouTube w tarapatach

Jak podaje Credit Suisse, popularny serwis wideo YouTube może stracić w tym roku nawet 470 mln dolarów. Właściciele zastanawiają się nad wprowadzeniem zmian w działaniu strony by pokryć wydatki związane z prowadzeniem serwisu.

Strona startowa YouTube / Fot. Fot. własnaPołowa pieniędzy zarobionych przez YouTube wydawana jest na utrzymanie łącza. Resztę serwis przeznacza na zwiększenie serwerów oraz licencje. Razem jest to koszt 710 mln dolarów.

- Mimo że YouTube pozostaje liderem w kategorii wideo on-line i 41 proc. strumieniowego wideo wyświetlanych jest właśnie tam, to monetyzacja serwisu wciąż jest wyzwaniem dla jego twórców - napisali analitycy z Credit Suisse

Aby pokryć te gigantyczne wydatki właściciele przygotowują pewne nowości. Już niedługo na stronie mogą pojawić się bannery reklamowe, które będą zajmować dużą cześć przeznaczoną dla użytkowników.
YouTube nie wyklucza też wprowadzenia kont premium. Konta te pozwalałyby na oglądanie programów telewizyjnych oraz klipów wideo.

źródło: Mashable.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.04.2009 16:24

Nie od dziś wiadomo że tzw WEB 2.0 jest przedsięwzięciem raczej niedochodowym jeśli jest nie opłacane przez użytkownika. Ten sam problem ma 90% portali społecznościowych których utrzymanie kosztuje znacznie więcej niż przynoszą dochody z reklam. Jest spora szansa że już niedługo pęknie kolejna mocno rozdęta "bańka" internetowa. Ciekawe jaki % serwisów to przetrzyma chyba tylko te które z założenia nie były (i ich inwestorzy) nastawione na zysk a raczej na pozyskanie puli klientów do zupełnie innej działalności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.