Facebook Google+ Twitter

YouTube XL - YouTube do oglądania w telewizji

Maksymalne uproszczenie i minimalna ilość funkcji - tym charakteryzuje się YouTube XL – nowa wersja serwisu internetowego YouTube zaprojektowany po to, aby móc oglądać go na ekranie telewizora.

http://www.youtube.com/xl / Fot. screenTwórcy serwisu wpadli na pomysł zmodyfikowania go, gdy na rynku zaczęły pojawiać się odbiorniki telewizyjne, które można połączyć z komputerem lub bezpośrednio podłączyć do internetu. Nawigacja na ekranie pracującym w rozdzielczości Full HD po nieprzystosowanej do tego stronie www mogłaby być dla użytkowników sporym utrudnieniem.

YouTube XL ma interfejs zaprojektowany specjalnie z myślą o odtwarzaniu klipów na ekranach telewizorów. Niemałe czcionki, dużej wielkości ikony oraz przejrzysta szata graficzna mają ułatwić widzom dostęp do najistotniejszych informacji, znajdujących się na stronie. Ulepszony serwis prezentuje znakomitą jakość obrazu: przy obsłudze formatu HD jest ona porównywalna z jakością, jaką mamy w telewizji cyfrowej. YouTube XL od początku działa w języku polskim, co nie oznacza jednak, że nie natkniemy się tu jeszcze na napisy angielskie. Wideoportal jest dostępny już dziś na stronie http://youtube.com/xl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.06.2009 12:34

Mam taki sam zamiar i myślę, że się przyda w niedalekiej przyszłości, kiedy będzie wychodził nowy soft do TV. Za jakiś czas będzie pewnie jakaś mini przeglądarka. Główną domeną tych telewizorów jest jednak obsługa kontenerów Matroski, czyli materiały HD z każdego zewnętrznego źródła bez użycia kompa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

własnie mam zamiar kupić TV z WiFi gdzie również jest YT bez kompa...ale czy mi to potrzebne? Przeciez można kompa podłączyc do TV i mamy to samo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.