Facebook Google+ Twitter

YouTube zapowiada wprowadzenie funkcji multi-angle (wideo)

YouTube eksperymentuje z opcją umożliwiającą oglądanie materiałów filmowych z wyborem ujęć wykonanych pod różnymi kątami. Udostępniono pierwszy film z funkcją multi-angle.

Pojawiła się zapowiedź kolejnej innowacji szalenie popularnego serwisu YouTube. Nowość pozwoli użytkownikom na oglądanie materiałów filmowych z możliwością wyboru ujęcia z innych kamer. Już teraz można mówić o małej rewolucji, która ukontentuje odbiorcę w pełnym przeglądzie zapisów koncertowych czy analizach wydarzenia sportowego pod każdym możliwym kątem. Niewątpliwie można mówić o nowej jakości i dynamizowaniu przekazu.

Madilyn Bailey; występ na YouTube Music Night; video z próbnym wykorzystaniem opcji multi-angle. Screenshot by Pawel Jankowski / Fot. Pawel JankowskiPóki co, opcja multi-angle to eksperyment i prezentowana jest tylko w jednym filmie udostępnianym w YT na kanale Madilyn Bailey. Artystka mało znana w Polsce, choć podbijająca Amerykę, o czym świadczy wielomilionowe grono fanów. Trzeba jednak nadmienić, że jej kariera jest fenomenem serwisu. Maddy to przede wszystkim gwiazda YT. Testy nad szerszym udostępnieniem multi-angle objęły jej występ na imprezie YouTube Music Night.

Procesy technologiczne trwają, ale mimo zaawansowania prac usługa jeszcze nie jest gotowa do ogólnego użytkowania. Warto przypomnieć, że YT nie jest pierwszą stroną w sieci, która decyduje się rozpowszechniać materiały filmowe z zamiarem rozwijania wspomnianej opcji. Wiele podobnych przedsięwzięć z lat ubiegłych, prezentowało swój start-up z myślą o takich rozwiązaniach. Niestety nikomu nie udało się przetrwać na rynku. Zatem YT nie ma żadnej konkurencji, zaś wielkość bazy użytkowników serwisu jasno określa jego potęgę.

Jak powiedział rzecznik YouTube, ten eksperyment jest częścią wysiłków serwisu, aby "przynieść jeszcze bardziej wciągające i interaktywne przeżycia wideo." Ponieważ jest to faza testowa, YT zachęca do uczestnictwa w badaniach tej funkcji. Co prawda, wystarczy tylko przesłać formularz ze swoim akcesem, jednak dostęp do prób z multi-angle, jest ograniczony do użytkowników z terytorium Stanów Zjednoczonych.źródło: techcrunch.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.