Facebook Google+ Twitter

Z angielskim za pan brat

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-01-11 15:02

Powstające dzięki hojności króla Arabii Saudyjskiej Centrum Językowe nie jest jedyną formą lepszego poznania języka angielskiego w Janikowie. Janikowianie dzieki projektowi DON'T BE LAZY - ENGLISH IS CRAZY przez 5 miesięcy doskonalili znajomość angielskiego.

program skierowany był nie tylko do uczniów podstawówki,ale również mieszkańców gminy i miasta/fot.kinga piechowiakProjekt DON'T BE LAZY-ENGLISH IS CRAZY, realizowany był w ramach Programu Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Projekt skierowany był do wszystkich szkół na terenie naszego kraju. Janikowska podstawówka była jedną z 47 placówek, której udało się pozyskać fundusze z Fundacji (8,6 tys. zł) i tym samym rozpocząć realizację ambitnego planu zwiększenia możliwości kontaktu uczniów z językiem angielskim. O szczegółach mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej, Ewa Foss:
- Celami, które sobie wyznaczyliśmy było przede wszystkim uświadomienie mieszkańców gminy
o znaczeniu znajomości języka angielskiego we współczesnym świecie, zainteresowanie nauczaniem angielskiego uczniów klas młodszych i integrowanie ich z dziećmi starszymi a także organizacja imprez środowiskowych, które umożliwiłyby kontakt z żywym językiem angielskim.
Realizacje projektu zainaugurował Konkurs Piosenki Angielskiej/fot.kinga piechowiak
Realizację projektu rozpoczęto Konkursem Piosenki Angielskiej, który zintegrował młodsze i starsze dzieci i ich rodziców a także zapewnił im kontakt z żywym językiem angielskim. Był to niejako tylko wstęp do szeregu imprez, które sprawiły, że język angielski stał się bliższy licznym mieszkańcom miasta. O pozostałych imprezach mówi Ewa Foss:
- Zorganizowaliśmy happening w ramach Dnia Języków Obcych, który miał upowszechnić naukę języków wśród janikowian. W ramach tej akcji, grupa uczniów wraz z opiekunami umieściła opisy towarów na stoisku warzywno-owocowym w wersji polsko-angielskiej i sprawdzała znajomość słów i zwrotów w języku angielskim wśród napotkanych przechodniów. Rozpoczęliśmy również zajęcia ''Z angielskim za pan brat'', które skierowane były do klas I-III, a imprezą która miała zintegrować zarówno dzieci młodsze i starsze, jak i rodziców i nauczycieli był Turniej sportowo-językowy. Brało w nim udział 5 zespołów, w skład których wchodzili wychowawca, rodzic, uczeń gimnazjum lub liceum, klasy IV-VI i uczeń z klas najmłodszych. założeniami programu było m.in.pokazanie najmłodszym uczniom podstawówki,że angielski nie jaet tak starszny,jak może się wydawać/fot.kinga piechowiak

Wspólnie z opiekunami uczniowie wykonali również dwujęzyczną makietę miasta, w której przetłumaczono nazwy ulic, zakładów przemysłowych, budynków publicznych i zagospodarowanych terenów miejskich.
Imprezą wieńczącą pięciomiesięczny projekt było przedstawienie ''Kopciuszek'', do którego dzieci przygotowały się z wielkim zapałem i niekłamaną radością. W całości wystawiono je w języku angielskim.
przedstawienia Kopciuszek wysłuchano z dużym zainteresowaniem i przyjęto gromkimi brawami/fot.kinga piechowiak
Wszystkie imprezy pokazały, że znajomość języka angielskiego jest dziś niezbędna niemal każdemu, a dzieci biorące w nich udział przekonały się, że obcowanie z angielskim nie musi kojarzyć się tylko ze sztywną szkolną lekcją i może przynieść im wiele satysfakcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A ja daje + za ilustracje,tak trzymać ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny material :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.