Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

265 miejsce

"Z Archiwum X. Wyznawcy" - komiksowa kontynuacja serialu

"Z Archiwum X. Wyznawcy" to komiksowa kontynuacja kultowego serialu o parze agentów FBI.

okładka / Fot. wydawnictwo SQN"Z Archiwum X" był jednym z moich ulubionych seriali. Oglądałam każdy odcinek z zapartym tchem, śledziłam perypetie bohaterów zmagających się z trudnymi do wyjaśnienia sprawami. I tak było przez pierwszych kilka serii. Potem mój entuzjazm osłabł, gdyż sprawy były coraz dziwniejsze i dotyczyły UFO. Niemniej jednak, gdy zobaczyłam że powstała książka stanowiąca oficjalną kontynuację tego serialu, musiałam ją poznać.

Głównymi bohaterami są Dana Scally i Fox Mulder, byli agenci specjalni, pracujący w Archiwum X,  tajnej komórce FBI. Do niedawna zajmowali się tropieniem i wyjaśnianiem niewytłumaczalnych zjawisk. Jednak pewnego dnia postanowili odejść i rozpocząć nowe życie jako państwo Blake.

Niestety ktoś włamał się do sieci FBI i dostał się do poufnych danych. Spowodowało to lawinę zdarzeń, atak na Skinnera i porwanie Scully. W takiej sytuacji Mulder postanawia wkroczyć do akcji i uratować swoją partnerkę. Czy uda mu się dowiedzieć, kto za tym stoi i pokonać niebezpiecznego wroga?

komiks / Fot. wydawnictwo SQN"Z Archiwum X. Wyznawcy" to komiksowa kontynuacja kultowego serialu o agentach FBI - Danie Scally i Foxie Mulderze. Rysunki stworzył Michael Walsh, fabułę wymyślili Joe Harris i Chris Carter. Ten ostatni jest pomysłodawcą i opiekunem komiksu, a także twórcą serialu.

Muszę przyznać, że dawno nie czytałam żadnego komiksu. Ostatnim razem w podstawówce - Komis Gigant o przygodach Kaczora Donalda. I gdy sięgnęłam po tę lekturę, odżyły wspomnienia z czasów dzieciństwa. Oczywiście nie twierdzę, że komiksy są tylko dla dzieci, wprost przeciwnie - tematyka książki graficznej "Z Archiwum X. Wyznawcy" jest zdecydowanie dla dorosłych. Nie brakuje w niej strzelaniny, pogoni i pozaziemskich istot.

plakat / Fot. Weronika TrzeciakFabuła jest bardzo dynamiczna i pomysłowa. Został także zachowany mroczny klimat rodem z serialu. Jednakże wolałabym, żeby tematyka tego komiksu oscylowała wokół zjawisk paranormalnych, a nie obcych cywilizacji. Odcinki, w których pojawiali się kosmici, zawsze uważałam za słabsze. Bardziej podobały mi się nietypowe i niewytłumaczalne zjawiska, z jakimi musieli zmierzyć się bohaterowie.

Rysunki bardzo mi się podobały, postacie przypominały aktorów grających w serialu. Co więcej, do komiksu dołączony jest plakat przedstawiający UFO i podpis "I want to believe". Jest to bardzo miła niespodzianka. Polecam tę książkę miłośnikom komiksów oraz serialu "Z Archiwum X".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.