Facebook Google+ Twitter

Z atrapą demokracji "im" do twarzy

Ostatnie dwa lata na polskiej corridzie zmagań politycznych to okres dominacji Prawa i Sprawiedliwości. Dla jednych - to czas triumfu, dla innych - druzgocąca porażka.

Jak twierdzi Tomasz Lis, uczestnik poniedziałkowego (z 8. października) wydania programu "Teraz My", dalsze rządy PiS-u doprowadzą do stanu, w którym polska demokracja zamieni się w atrapę. Zdaniem czołowego polskiego publicysty świadczy o tym wiele faktów.

Po pierwsze, zdominowane przez PiS media w znacznym stopniu ubarwiają rzeczywisty obraz sytuacji w kraju. Jest pięknie, a będzie jeszcze piękniej, czyli tak zwana "prowizorka". Po drugie, brutalne ataki na sądy i Trybunał Konstytucyjny. Oba podmioty znacznie straciły na znaczeniu, zwłaszcza poprzez show medialne, jakim co chwila "raczył" nas szeryf z Krakowa. Po trzecie, całkowite zagubienie ducha kompromisu oraz jakikolwiek brak szacunku dla przeciwnika politycznego, pomijając już zupełnie sposób obchodzenia się z dziennikarzami. Pamiętne słowa pana premiera - "pytanie - tak- byleby nie od tej (...) w czerwonym", o reporterskim podziale klasowym w Sejmie, nie wspominając. Po czwarte, najbardziej wyraziste, dążenie do władzy autorytarnej. - Prawo nie może przeszkadzać - wspomina Lis słowa premiera Kaczyńskiego. Zatem, jego zdaniem, kontynuacja rządów konserwatystów doprowadzi do kompletnego chaosu, w którym odnaleźć się będą w stanie tylko bracia Kaczyńscy.

Tomasz Lis zawsze mówił otwarcie o tym, co boli przeciętnego Polaka. Analizował wydarzenia, wyciągał trafne wnioski, prognozował. I czyni to nadal. Czy jednak i w tym przypadku jego przewidywania się spełnią? Odpowiedź poznamy w najbliższych dniach, miesiącach, a może latach?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dzięki..;-)...pozdrawiam..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2007 01:40

(+) ładnie napisane i wypunktowane - obiektywne sprawozdanie z pytaniami retorycznymi na końcu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.