Facebook Google+ Twitter

Z Balic można już dolecieć niemal wszędzie w Europie

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-07-14 08:46

Trzy nowe połączenia Krakowa z Frankfurtem-Hahn, Liverpoolem i Shannon (Irlandia) uruchomi w październiku Ryanair. Dzięki 49 regularnym już działającym połączeniom, z lotniska w Balicach można dolecieć bezpośrednio do 39 miast.

– To jednak i tak za mało. Zwłaszcza w lecie. Pasażerów ciągle przybywa. Dlatego pojawiają się nowe połączenia – mówi Piotr Pietrzak, rzecznik Międzynarodowego Portu Lotniczego Balice.
W letnim rozkładzie powróciły połączenia transatlantyckie oferowane przez LOT (dziewięć lotów tygodniowo, o jeden więcej niż w poprzednim sezonie). Jednak to nie połączenia transatlantyckie są najpopularniejsze. – Największym zainteresowaniem cieszą się rejsy brytyjskie oraz włoskie. Można dolecieć m.in. do Londynu, Edynburga, Manchesteru, Liverpoolu, Bristolu, Birmingham, Rzymu, Mediolanu, Turynu, Bolonii i Neapolu. Nie prowadzimy statystyki, w jakim celu latają nasi klienci, ale sądzimy, że kierunek północny to przeważnie loty za pracą, a z kolei południe to wyjazdy typowo wakacyjne, rekreacyjne – dodaje Pietrzak.
W przypadku lotów do Anglii ciągle najbardziej obleganym kierunkiem jest Londyn. To miasto wybrało 23 procent klientów korzystających z lotów MPL. Taka tendencja utrzymuje się od ponad roku. Z Balic do Londynu odlatuje sześć samolotów dziennie, a kierunek ten obsługuje pięciu różnych przewoźników (British Airways oraz cztery tanie linie).
MPL obsługuje także loty krajowe. Najczęściej lata się do Warszawy (ponad 13 procent wszystkich klientów, linie obsługuje wyłącznie LOT). Regularnymi połączeniami można dolecieć jeszcze do Gdańska (linię obsługuje nowy przewoźnik Direct Fly).
W przypadku Włoch doszła ciekawa oferta biznesowa, adresowana m. in. do przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego. Równie ważne biznesowo będzie połączenie z Brukselą. – Po Londynie i Warszawie najczęściej obsługujemy miasta niemieckie: Monachium, Dortmund i Berlin – dodaje Piotr Pietrzak.
Atrakcyjne są także propozycje turystyczne poszczególnych linii lotniczych - tu najwięcej klientów wybiera kierunek włoski i hiszpański. Niewykluczone, że niedługo popularne staną się wyloty do Grecji (niedawno ruszyły bezpośrednie loty z Balic).
Port Lotniczy Balice obsługuje kilkunastu przewoźników. Sześciu z nich to tzw. tanie linie: Easy Jet, Ryanair, Centralwings, Sky Europe, Norwegian Air i Germanwings. Należy do nich 48,5 procent wszystkich kursów z Balic (43,3 proc. to tradycyjni przewoźnicy, a reszta czyli 8,2 proc. to czartery).

W poniedziałek w „Gazecie Krakowskiej” znajdziecie rozkład lotów w najpopularniejsze miejsca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo brawo, Aw katowicach jak nie ma nowej drogi do lotniska tak nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.