Facebook Google+ Twitter

"Z biegiem Bytomki", z biegiem czasu

We wczorajsze sobotnie popołudnie, w Biurze Promocji Miasta Bytomia odbyła się promocja od dawna oczekiwanej książki autorstwa Leonarda Kłosa i Edwarda Wieczorka "Z biegiem Bytomki".

"Z biegiem Bytomki" - studwudziestocztero stronicowa monografia / Fot. Piotr A.JeleńSpotkanie autorskie przyrodnika Leonarda Kłosa i historyka Edwarda Wieczorka zgromadziło przy bytomskim Rynku 7 bardzo liczną grupę miłośników historii i przyrody, łącznie z Prezydentem Bytomia, Piotrem Kojem. Obecność pana prezydenta nie powinna dziwić, wszak Urząd Miejski w Bytomiu jest wydawcą książki.

Autorzy książki, którzy znani są już z takich pozycji, jak "Bytom i Wyżyna Miechowicka. Przyroda i zabytki", czy też "Bytom i okolice" swoją monografię, jak określają książkę "Z biegiem Bytomki" postanowili podzielić na dwie części: historyczną i współczesną. Cel, jaki sobie postawili chcąc Prezydent Bytomia, Piotr Koj z lewej z Autorami Edwardem Wieczorkiem (pośrodku) i Leonardem Kłosem. / Fot. Piotr A.Jeleńprzybliżyć rzekę Bytomkę i tereny przez które płynie, w pełni osiągnęli.

Tekst zawarty na 124 stronach, jakościowo bardzo dobrego papieru, zilustrowany jest kilkudziesięcioma fotografiami przyrodniczymi, architektury pałacowej i sakralnej, przemysłowej i mieszkalnej, a także nekropoliami chrześcijańskimi i żydowskimi. Możemy także zobaczyć schrony Dedykacja / Fot. Piotr A.Jeleńbojowe Obszaru Warownego "Śląsk". Całość uzupełniają mapki i szkice sytuacyjne.

Miłym gestem dla zgromadzonych ze strony wydawcy - Urzędu Miejskiego w Bytomiu, był prezent w postaci książki, a także dedykacje autorów.

Pozycja godna polecenia nie tylko mieszkańcom Bytomia, Rudy Śląskiej czy Zabrza, ale wszystkim miłośnikom historii i przyrody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jest to ważny artykuł informujący o dobrym źródle wiedzy. "Z biegiem Bytomki" to pozycja dla pasjonatów turystyki krajoznawczej, często zwanej krajoPOZNAWCZĄ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że spotkanie Autorskie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze.
I cieszy to, że przyciągnęło wielu mieszkańców miłosnikow historii i przyrody.))
Pozdrawiam.))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.01.2010 18:33

Dotąd nie byłem w Bytomiu, więc pozycja dla mnie "jak znalazł"...... Pozdrawiam, Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.