Facebook Google+ Twitter

"Z biegiem lat" - pierwsza krakowska interaktywna gra miejska

"Z biegiem lat" to interaktywna, plenerowa gra miejska dla użytkowników smartfonów, łącząca w sobie wiedzę historyczną z rozrywką. Gra powstała w ramach rozpoczynających się w tym roku obchodów 100-lecia połączenia Krakowa i Podgórza.

 / Fot. mat.informacyjneJest to pierwsza tego typu inicjatywa w Krakowie. Gra toczy się w rzeczywistej przestrzeni, gdzie ulice i zabudowa to interaktywna plansza, po której poruszają się gracze. Jest to forma rozrywki i edukacji, skupiająca w sobie idee gier miejskich, historycznej fabuły oraz współczesnej technologii (internet, gsm), co umożliwia zdobycie wiedzy w sposób nieszablonowy i ciekawy. Efekt taki daje połączenie gry komputerowej z przewodnikiem turystycznym.

Gra "Z Biegiem lat" stworzona została w oparciu o rzetelną wiedzę historyczną i konsultacje z ekspertami. Gra dostępna będzie przez 24 h/dobę (poprzez smartfon lub tablet dla użytkowników systemu Android) i można będzie z niej skorzystać bezpłatnie logując się pod linkiem www.grajwpolsce.pl/gra/z-biegiem-lat/

Projekt powstał dzięki staraniom Domu Kultury Podgórze oraz Rady Dzielnicy XIII Podgórze.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.