Facebook Google+ Twitter

"Z biegiem lat śpiewam coraz lepiej" - wywiad z Januszem Radkiem

Nie pasuje do współczesnych czasów, ale świetnie mu się w nich żyje. Lubi udawać mieszczanina. Nigdy nie kształcił swojego głosu. Chciałby pozostać zapamiętany na dłużej. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Janusz Radek.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Janusz Radek / Fot. Elżbieta BronakowskaNa rynku muzycznym obecny od wielu lat, uznawany za jednego z najlepszych polskich wokalistów, a mimo tego rzadko można usłyszeć jego utwory w popularnych rozgłośniach. "Radio to nośnik muzyki, który musi przynosić zyski, a ja najwidoczniej ich nie generuję" - zaznacza Janusz Radek. Dodatkowo artysta zwraca uwagę na to, że polska branża muzyczna to "masa udawaczy", którzy z niczego próbują zrobić coś, co w dodatku jest zwykle kalką czegoś już istniejącego. "Ja chciałbym pozostać w pamięci innych na dłużej" - podkreśla wokalista.

W trakcie swojej dotychczasowej przygody muzycznej dotykał różnych stylistyk. Na początku lat dziewięćdziesiątych śpiewał w punkowych i rockowych zespołach, których twórczość odnosiła się do przemian w życiu społeczno-politycznym, które miały wówczas miejsce. Na swoim koncie ma również współpracę z Piotrem Rubikiem przy okazji "Tryptyku Świętokrzyskiego". Mimo głośnego odejścia solistów od kompozytora, Janusz Radek raczej pozytywnie wspomina swój udział w tym projekcie.

Wokalista Janusz Radek gościł w redakcji W24 / Fot. Elżbieta BronakowskaZdaje sobie sprawę, że jest grupa osób, która "chce mu dać w ryj", ale z drugiej strony - ma świadomość rzeszy fanów za nim stojącej. Rok temu jego zagorzali słuchacze zebrali pieniądze i zasponsorowali mu wydanie płyty "Dom za miastem". "Na początku w to nie uwierzyłem, nie słyszałem nigdy o podobnym przypadku" - zaznacza Janusz Radek.

Kilka miesięcy temu miała premierę jego siódma solowa płyta "Z ust do ust", na której znalazły się utwory traktujące o wartościach, za którymi wokalista tęskni. Kompozycje z tego krążka nazywa "piosenkami tanecznymi" i wierzy, że podczas różnego rodzaju spotkań towarzyskich będzie się można przy nich dobrze bawić.

Obejrzyj cały wywiad z Januszem Radkiem:Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jasmine
  • Jasmine
  • 16.08.2012 19:55

W mojej pamięci Pan Janusz zostanie na bardzo długo. Bez wątpienia. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pawel
  • pawel
  • 16.08.2012 13:49

brawo dla pana dziennikarza. przygotował się, jak jeden z niewielu

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 15.08.2012 13:05

Radek to przykład artysty który naprawdę ma ogromne możliwości wokalne.W normalnym kraju nie miałby żadnych problemów w należytym rozwijaniu swej kariery.W Polsce bez protekcji ze swym talentem może zostać artystą niszowym ustępując miejsca Golcom z których wprawdzie jeden się jąka , drugi jest niemową ,ale są promowani i to oni są "lepszymi śpiewakami.To tylko przykład jeden ze stu albo więcej.Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tratatata
  • Tratatata
  • 15.08.2012 11:14

UWIELBIAM JEGO GŁOS!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.