110646 miejsce

Z boiska II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Okocimski KS Brzesko

Relacja z meczu 8. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Okocimski KS Brzesko 0:2.

W meczu 8. kolejki II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał przed własną publicznością z Okocimskim KS Brzesko 0:2 (0:1)

Od pierwszych minut na boisku widzieliśmy wyrównane widowisko. Świt, mimo iż podejmował lidera tabeli, nie poddał się i stwarzał sobie okazje do zdobycia goli. Niestety, po raz kolejny w ekipie gospodarzy zawiodła skuteczność, która miała decydujący wpływ na losy spotkania.

Już w 10. minucie gry, Świt przegrywał 0:1. Po wrzutce piłkarza gości w pole karne, obrońca gospodarzy poślizgnął się i nie trafił w piłkę, do której dopadł napastnik. Niestety, drugi z defensorów Świtu wykonał w tym momencie wślizg i sfaulował zawodnika z Brzeska. Efektem faulu był rzut karny, którego pewnym wykonawcą był Mateusz Wawryka. Bliski skutecznej obrony był Michał Bigajski, jednak strzał Wawryki był idealny.

Zarówno do końca pierwszej połowy jak i przez prawie całą drugą, na boisku mieliśmy wyrównane spotkanie z delikatną przewagą drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego. Okocimski cofnął się na własną połowę i szans upatrywał w grze z kontry, a Świt z minuty na minutę coraz bardziej się odkrywał i za wszelką cenę próbował wyrównać. Niestety, taki styl gry, odwrócił się przeciw gospodarzom. W 84. minucie nieupilnowany przez obrońców Świtu Piotr Darmochwał mocnym strzałem pokonał Bigajskiego i ustalił wynik spotkania. Świt przegrał z Okocimskim 0:2.

Szkoda kolejnej porażki, szczególnie, że Świt nie był zespołem gorszym. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, a dobitnie przekonał się o tym właśnie zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego. Okocimski po kolejnej wygranej znajduje się na czele II ligi wschodniej z dorobkiem 20 punktów. W następnej kolejce dojdzie do mini derbów Mazowsza, w których przeciwnikiem Świtu będzie Znicz Pruszków.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Okocimski KS Brzesko 0:2 (0:1)
Bramki: Wawryka (10 k.), Piotr Darmochwał (83)