Z boiska II ligi wschodniej: Wisła Puławy - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Relacja z meczu 7. kolejki II ligi wschodniej: Wisła Puławy - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0.

W meczu 7. kolejki II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Puławy 0:2 (0:2)

Nie udało się drużynie z Nowego Dworu Mazowieckiego podtrzymać serii spotkań bez porażki. Aż do 7. kolejki jedynym pogromcą tego zespołu pozostawała Stal Rzeszów, która w pierwszej serii gier pokonała Świt 1:0. Kolejne mecze to wygrane, bądź remisy podopiecznych Tomasza Reginisa.

Pogromcą okazała się Wisła Puławy znajdująca się w dole tabeli, jednak mająca dwa mecze rozegrane mniej (zaległe Wigry Suwałki i odbyta już obowiązkowa pauza). Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. W 6. minucie, po nieudanej próbie defensorów gości złapania przeciwnika na spalonym, sam na sam z Michałem Bigajskim wyszedł Rafał Giziński i bez problemu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Druga bramka dla gospodarzy padła w 18. minucie gry. Po zamieszaniu w polu karnym i licznych przebitkach, Konrad Nowak oddał strzał z ostrego kąta, a piłka wtoczyła się do bramki.

Po szybkim objęciu dwubramkowej przewagi, gospodarze cofnęli się na własną połowę i szans na podwyższenie prowadzenia upatrywali w grze z kontry. Do końca spotkania mieli jeszcze kilka sytuacji, jednak za każdym razem górą był Bigajski. Świt starał się zdobyć gola, lecz nie mógł znaleźć sposobu na głęboko cofniętego rywala. Goście największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach i próbach strzałów zza pola karnego. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie, Wisła pokonała Świt 2:0.

Mimo wyniku wskazującego na zdecydowaną wygraną Wisły, oba zespoły prezentowały podobny poziom gry. Na pewno dużą rolę odegrał przespany przez gości początek spotkania, w którym stracili oba gole. Piłka nożna to jednak gra błędów i trzeba umieć je wykorzystywać, tak jak zrobili to zawodnicy z Puław. W następnej kolejce Świt zmierzy się przed własną publicznością z Okocimskim KS Brzesko.

Wisła Puławy - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (2:0)
Bramki: Giziński (7), Nowak (18)

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!