110634 miejsce

Z boiska II ligi wschodniej: Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Relacja z meczu 8. kolejki II ligi wschodniej: Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0).

W meczu 9. kolejki II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe Znicz Pruszków 0:1 (0:0). Jedynego gola w meczu zdobył Dariusz Zjawiński w 51. minucie spotkania.

Początek spotkania należał do gospodarzy, jednak szybko do głosy doszedł zespół Świtu. Piłkarze z Nowego Dworu Mazowieckiego więcej utrzymywali się przy piłce, lecz ciężko było im stworzyć klarowną sytuację do zdobycia gola. Znicz największe zagrożenie stwarzał po przechwytach piłki w środkowej części boiska i wyprowadzanych szybkich kontrach. Oprócz tego zespół Znicza swoich szans szukał w stałych fragmentach gry. Po jednym z nich piłka wylądowała nawet na słupku bramki strzeżonej przez Michała Bigajskiego. W końcówce pierwszej połowy szansę na wyrównanie miał wychowanek Delty Warszawa Krzysztof Kopciński, lecz jego strzał nie znalazł drogi do bramki. Do przerwy żaden z zespołów nie był w stanie zmienić wyniku spotkania, więc na boisku w Pruszkowie mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga część meczu świetnie rozpoczęła się dla gości. W 51. minucie po zamieszaniu w polu karnym i błędzie stojącego w bramce gospodarzy Piotra Misztala, bramkę na 0:1 zdobył Dariusz Zjawiński. Po objęciu prowadzenia Świt cofnął się na własną połowę i szans na podwyższenie wyniku upatrywał w grze z kontry. Znicz starał się wyrównać, jednak ataki tego zespołu były wyjątkowo nieskuteczne. Dogodne sytuacje na strzelenie drugiego gola dla Świtu miał jeszcze m.in. Michał Strzałkowski, jednak po raz kolejny zawiodła skuteczność. W końcówce spotkania groźnie zrobiło się jeszcze pod bramką Bigajskiego, jednak bramkarz Świtu spisywał się znakomicie i zachował czyste konto. Świt pokonał Znicz 0:1.

Derby Mazowsza dla Świtu, który przełamał passę porażek. W weekend podopieczni Tomasza Reginisa zmierzą się na własnym stadionie z KSZO Ostrowiec Świętkorzyski. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00.

Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)
Bramka: Zjawiński (51)

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.