Facebook Google+ Twitter

Z bokserskiego ringu prosto do sejmowej ławy

Równo cztery lata temu stoczyła ostatni pojedynek na zawodowym ringu. W swojej karierze zdobyła wszystko, co było do zdobycia w kick-boxingu oraz prawie tyle samo w boksie zawodowym. O kim mowa? O Iwonie Guzowskiej, nowej posłance z Gdańska

Żyjąca legenda kobiecych sportów walki startowała z przedostatniego, 23 miejsca z listy Platformy Obywatelskiej. Mimo to dostała się do Sejmu. Iwona mogła liczyć na poparcie w liczbie 9534 głosów, co dało jej - jako ostatniej z okręgu gdańskiego - miejsce w polskim parlamencie.

Jako kick-bokserka była mistrzynią Europy i świata, zdobyła puchar starego kontynentu oraz globu. Po podpisaniu kontraktu zawodowego z nieistniejącą już grupą Polish Boxing Promotions zdobyła europejski tytuł WIBF oraz światowy WIBO. W sumie stoczyła 10 walk na profesjonalnym ringu, tylko raz zaznając goryczy porażki. Ostatni raz stanęła na nim 24 października 2003 roku, gdy wygrywała z Moniką Petrovą.

Od tamtego czasu imała się różnych zajęć. Prowadziła zajęcia fit-boxingu (połączenie ćwiczeń aerobowych i elementów boksu - przyp. red.), wcielała się w rolę konferansjera. Organizowała także szkolenia z zakresu motywacji. W minioną niedzielę wyborcy z jej rodzinnego miasta sprawili, że już za kilkanaście dni wcieli się w nową rolę. Rękawice i ring zastąpione zostaną garsonką i ławą sejmową.

W poprzednich kadencjach Sejmu boks miał już swoich przedstawicieli w osobach medalistów olimpijskich Jana Pietrzykowskiego oraz Jerzego Kuleja. Obaj panowie nie znaleźli jednak swego miejsca w polityce. Jak z kolei będzie z kobietą reprezentującą szlachetną walkę szermierki na pięści? Odpowiedź poznamy już za cztery lata.

Na ringu Iwona znana była z twardego charakteru oraz serca do walki. Być może okaże się, że te czynniki okażą się przydatne również w sejmowych kuluarach. Możliwe, że będziemy świadkami politycznego objawienia, w którym posłanka Guzowska okaże sie twardym negocjatorem, obrońcą swoich racji i przekonań głoszonych z mównicy sejmowej. Na razie dajmy jej szansę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

no trzeba, trzeba. nie mozna od poczatku przekreslac jej szans na to, ze sprawdzi sie jako polityk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.10.2007 10:07

Hm... i kto jej sie odwazy sprzeciwic? Ma bardzo silne... argumenty :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.10.2007 09:16

No tak, sól ziemi naszej... Najlepsi z najlepszych znowu w sejmowych ławach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.