Facebook Google+ Twitter

Z całą pewnością zdążymy na Euro 2012

Od chwili, gdy przyznano naszemu krajowi wespół z Ukrainą organizację Piłkarskich Mistrzostw Europy 2012, co jakiś czas pojawiają się różne wątpliwości. Czy zdążymy pobudować co mamy pobudować? Czy zabiorą nam te Mistrzostwa czy nie?

Budowa / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Gdynia_Sea_Towers_w_budowie_w_styczniu_2007_(ubt).jpeg Otóż chcę wszystkich uspokoić. Na pewno zdążymy. Przeprowadzimy tę imprezę wzorowo. Całemu światu gały wyjdą na wierzch ze zdziwienia i zachwytu. No cóż, taka nasza natura, że nie jesteśmy specjalnie systematyczni, ale jak trzeba to wszystko jest możliwe.

Ogólny niepokój sieją z reguły zagraniczni eksperci, działacze piłkarscy i media nieznające realiów polskiego budownictwa, organizacji pracy i logistyki. Taki ekspert zachodni na przykład jest przekonany, bo tak go nauczyli, że beton w idealnych warunkach osiąga swą wytrzymałość po 28 dniach. Potem trzeba po kolei montować konstrukcje instalacje i wyposażenie. Specjalistyczne ekipy zmieniają się dystyngowanie zgodnie z harmonogramem. Taka jest technologia, takie warunki techniczne. To jak ten ekspert weźmie podsumuje co mamy zbudować. W kolejności wymuszonej technologią. Jak doda czas normatywny na prace instalacyjne, wyposażenie i plastyczne wykończenie, to oczywiste, że wyjdzie mu z tych rachunków zakończenie wszelkich niezbędnych inwestycji gdzieś koło 2036 roku.

Ale bez paniki. Wszystko jest dobrze. Jeszcze jest dużo czasu, a już posunęliśmy się znacznie do przodu. Nawet eksperci zaczynają oczy przecierać ze zdumienia.

Trzeba pamiętać, iż lubimy odkładać wiele spraw na jutro. Chociaż by po to, żeby mieć jeden dzień wolnego. To gdy przyjdzie taki moment, że już nie ma wyjścia, że za plecami poczujemy ścianę - trudno. Trzeba się ruszyć. Wtedy potrafimy zrobić rzeczy niemożliwe. Trąbimy wsiadanego i „kupą mości panowie!”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kolejne poważne ostrzeżenie... spod klawiatury DO. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem czy nie jest to zbyt jednostkowe spojrzenie na "problem". Tak czy inaczej, z przyjemnością - plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I ciężkim szokiem stało się dla Polaka odebranie EURO 2012. Bo przecież by zdążył...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.