Facebook Google+ Twitter

Z chipem w sznurówce, biegną ulicami Warszawy...

Międzynarodowa impreza odbędzie się 31 sierpnia. Stolica Polski będzie jednym z 25 miast świata, w którym pobiegną uczestnicy całego przedsięwzięcia. Organizatorzy szacują, że może wystartować nawet milion osób.

http://nikeplus.nike.com/nikeplus/index.jhtml / Fot. screenNike+ Human Race - to oficjalna nazwa największej biegowej imprezy świata. Wziąć udział w przedsięwzięciu może każdy powyżej 13 roku życia kto zarejestrował się, a następnie wpłacił 30 zł wpisowego. - Jest to całkiem nowa impreza, która odbywa się po raz pierwszy w historii, być może odbędzie się również za rok - mówi Monika Coś PR Manager Nike Poland.

Wydarzeniu będą towarzyszyć koncerty muzyczne. Każdy uczestnik będzie mógł posłuchać muzyki w wykonaniu takich gwiazd jak zespół Molesta Evenement czy Kayah. Pierwszy koncert zacznie się o godzinie 15.00 w Parku Agrykola.

Po dawce dobrej muzyki uczestników czeka rozgrzewka, a następnie oficjalny start, punktualnie o godzinie 17.30 z ulicy Czerniakowskiej. Miłośnicy biegania będą mieli 2 godziny na pokonanie trasy ciągnącej się obok Łazienek, przez Marszałkowską, Aleje Jerozolimskie, ulicę Ludną - aż do mety na ulicy Myśliwieckiej. O czasie jaki zajmie pokonanie trasy każdemu uczestnikowi dowiemy się dzięki specjalnym chipom, które zostaną zamontowane w sznurówkach każdej biegnącej osoby.

Do tej pory chęć wzięcia udziału w akcji zadeklarowało 11 tys. osób, co przy 17,5 tys. ludzi, którzy pobiegli rok temu w imprezie Run Warsaw, daje nie najlepszy wynik. Jednak jak przekonują organizatorzy chętni mają jeszcze ponad tydzień czasu na zarejestrowanie się - ostateczny termin upływa 30 sierpnia. Przyczyną mniejszej liczby uczestników może także dłuższy dystans. Na Nike+ Human Race do przebiegnięcia będzie 10 km, w zeszłorocznym biegu Run Warsaw do wyboru były dystanse 5 lub 10 km.

Każdy kto pobiegnie w imprezie oprócz poprawienia własnej kondycji zyska również satysfakcje, że wspomoże potrzebujących. Organizatorzy globalnej akcji mają zamiar przekazać łącznie 6 mln dolarów następującym organizacjom charytatywnym: Agencji NZ ds. Uchodźców i Fundacji Lance'a Armstronga. Warszawska edycja Human Race przekaże pieniądze także Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

Przeczytaj także Gwiazdy muzyki wystąpią dla biegaczy 25 miast podczas największego biegu na świecie –

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No ale te trzy dychy to złodziejski haracz przy takim rozmachu, reklamie i liczbie sponsorów. Strasznie biedna ta firma Nike... Cieszę się, że Warszawiacy nie dają się nabierać wypasionym bogatym firmom i odwracają się od takich imprez. Jakoś ECCOWALKATHON od kilku lat potrafi przyciągnąć prawie 20 tysięcy uczestników a opłata rejestracyjna, za którą dostaje się koszulkę albo plecak plus inne gadżety wynosi 10 albo 5 złotych [dzieci do lat 13].

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.