Facebook Google+ Twitter

"Z daleka" (Złoty Lew w Wenecji) z polską premierą na Tofifest

Z radością informujemy, że film "Desde Alla" ("Z daleka"), w reżyserii Lorenzo Vigasa, który miesiąc temu zdobył Złotego Lwa na prestiżowym festiwalu w Wenecji, będzie miał swoją polską premierę na toruńskim Tofifest.

 / Fot. TofifestFilm z Wenezueli w reżyserii debiutanta Lorenzo Vigasa zaskoczył wszystkich, zdobywając Złotego Lwa. Zwycięstwo filmu opowiadającego o gejowskiej miłości i samotności w Caracas jest wielką niespodzianką. Nagrodę przyznało Jury pod przewodnictwem Alfonso Cuarona z Meksyku, z Pawłem Pawlikowskim w składzie.
Bohaterem filmu jest 50-latek z Caracas, którego pasją są przygodne spotkania z chłopcami z ulicy. Poznanie jednego z nich, wyjątkowo agresywnego, zmienia jego życie, ponieważ postanawia go wychować. Podwójnie ważne jest samo poruszenie tematu, który pozostaje nadal tabu w konserwatywnych społeczeństwach Ameryki Łacińskiej.
Co zapewne ucieszy widzów toruńskiej imprezy, po raz kolejny w konkursie głównym Tofifest, pokazującym najlepsze debiuty europejskie i światowe, zobaczą znakomity film na wiele miesięcy przed kinową premierą, przed innymi festiwalami debiutów. Twórczyni programu konkursu ON AIR i szefowa festiwalu - Kafka Jaworska - przygotowała w konkursie jeszcze kilka niespodzianek. Przypomnijmy, że w 2014 roku w ON AIR odbyły się polskie premiery "Turysty" Rubena Ostlunda (późniejsza nominacja do Oscara), "Kukurydzianej Wyspy" George Ovashvili (nagroda Karlove Vary) czy "Płomienia" Syllasa Tzoumerkasa.

https://vimeo.com/137114133

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.