Facebook Google+ Twitter

"Z drugiej strony" - kolaż emocji, uczuć i nastrojów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-07-10 15:22

Film "Z drugiej strony" to pierwszy długometrażowy film fabularny Sary Watt. Ceniona autorka wnikliwych i przejmujących animacji stworzyła nowatorski projekt, w którym pełne ekspresji fragmenty animowanych obrazów, pokazują świat w wymiarze emocjonalnym i pozwalają widzowi spojrzeć na losy bohaterów w intymny sposób.

Plakat / Fot. Materiały prasoweW czasie piekielnie upalnego weekendu krzyżują się losy wyrwanych z nieprzewidywalnej codzienności ludzi. Nick (William McInnes) właśnie otrzymał druzgoczącą diagnozę lekarską, której szczegóły pozna dopiero w poniedziałek. Wracająca z pogrzebu Meryl (Justine Clarke) jest świadkiem tragicznego wypadku. Andy (Anthony Hayes) nagle dowiaduje się o nieplanowanej ciąży swojej dziewczyny...

Przejmujące losy bohaterów łączą się w gęstej mieszaninie bólu, szczęścia i cierpienia. Śmierć i strach towarzyszą gorącej afirmacji życia.

- Pamiętam, jak jechałam kiedyś pociągiem, zastanawiałam się, co ludzie siedzący obok mnie przede mną Kadr z filmu / Fot. Materiały prasoweukrywają… czy w ich życiu dzieje się właśnie coś wspaniałego, czy coś strasznego, czy ktokolwiek jest w ogóle w neutralnym nastroju… czy wiedza, którą posiada jedna osoba, mogłaby pomóc komuś innemu - o genezie filmu mówi Sarah Watt.

- Na początku miałam zrobić komedię romantyczną, ale po drodze okazało się, że treść ludzkiego życia jest raczej tragiczna, dlatego "Z drugiej strony" jest jednocześnie komedią i tragedią. Lubię poszukiwać uniwersalnych aspektów ludzkiego doświadczenia, zarówno w wielkich, jak i małych sprawach. Starałam się zachować jak najwięcej "prawdy", aby ludzie mogli odbierać film jako część swojego doświadczenia - tłumaczy reżyserka.

Krytycy o filmie

Kadr z filmu / Fot. Materiały prasowe"Tak naprawdę to nie ma znaczenia, czy patrzysz w dwie strony. Pianino może spaść ci na głowę z góry. Gdybyśmy zastanawiali się nad tym, że możemy umrzeć tak naprawdę w każdej chwili, życie stałoby się nie do zniesienia. Film Sary Watt opowiada historię kilku ludzi, którzy stają na pograniczu życia i śmierci i muszą zmierzyć się z tym doświadczeniem" - Roger Ebert, "Chicago Sun-Times".

"Olśniewający… Z drugiej strony to film inteligentny, wnikliwy, głęboki. To jeden z niewielu filmów, które nie boją się zadawać największych z wielkich pytań i robią to w tak interesujący sposób" - Michael Adams, "Empire"

Premiera 18 lipca.
Wiadomości24.pl są patronem filmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.