Facebook Google+ Twitter

Z filmowego planu: ”Ryś” to nie „Miś”

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-09-14 16:10

Stanisław Tym na planie filmowym swojej nowej komedii. Ryszard Ochódzki, odtwarzany przez Stanisława Tyma, powrócił na łono Klubu Sportowego Tęcza.

Na stadionie warszawskiej Skry kręcone są zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem „Miś 2” a rzeczywistym - „Ryś”. W środę na plan zaproszeni zostali dziennikarze.

Odtwórcą głównej roli, scenarzystą i reżyserem jest sam TymFot. Marcin Makowski/Fabryka Obrazu. - To nie ma być kontynuacja „Misia”. Ja tylko ożywiłem postać prezesa Ochódzkiego oraz KS Tęcza. Ludzie się nie zmieniają, a zmieniają się czasy - powiedział reżyser.

Filmowy prezes wciąż więc będzie gonił za pieniędzmi i kobietami. Wiadomo jedno - ma być śmiesznie. - Nie wierzę w absurdy i ich wytykanie. Wierzę w to, że absurdalne rzeczy wymyślają politycy, świadomie i tylko po to, by osiągać swoje cele - mówił Tym. Dodaje, że komedia nie będzie raczej politycznie zaangażowana.

Na planie filmowym nie zabrakło też słynnego Wacława Jarząbka, granego przez Jerzego Turka. - Wciąż lubię prezesa Ochódzkiego, ale jeszcze nie wiem, jaka to postać. Przeczytałem wprawdzie scenariusz, jednak jest to mój pierwszy dzień na planie. Jest pewne, że nie będę śpiewał do szafy - wyjawił aktor. Fot. Marcin Makowski/Fabryka Obrazu

W filmie pojawi się wątek erotyczno-miłosny. Prezes KS Tęcza zostanie przyłapany w łóżku z żoną szefa policji w Suwałkach, Zygmunta Molibdena, znanego z innej polskiej komedii „Rozmowy kontrolowane”. Tę rolę zagra oczywiście Krzysztof Kowalewski. Ochódzki będzie się za to musiał odwdzięczyć Molibdenowi.

Fot. Marcin Makowski/Fabryka Obrazu

Prezesowi w intrygach i pogoni za pieniądzem ma pomagać sekretarka Maria Wafel, grana przez Zofię Merle. - W tym filmie awansowałam. Zajmuję się nie tylko życiem służbowym, ale też prywatnym prezesa. On bez mojej pomocy by zginął - powiedziała aktorka.

W filmie zagrają również m.in. Marta Lipińska, Janusz Rewiński, Krzysztof Globisz, Danuta Stenka i Marek Kondrat. Film ma wejść do kin 9 lutego 2007.

AR (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.