Facebook Google+ Twitter

"Z głową w chmurach szukam siebie" - tarnowski wernisaż Tomasza Pacana

W Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury odbędzie się dzisiaj wernisaż fotografii Tomasza Pacana. Wystawę prac kieleckiego artysty, specjalizującego się w tematyce lotniczej, będzie można podziwiać od jutra.

 / Fot. Tarnowskie Centrum Kultury"Z głową w chmurach szukam siebie" - to motto drugiego już albumu fotografii pt. Krajobraz podniebny, autorstwa Tomasza Pacana, którego prace będzie można podziwiać od jutra w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury.

"Świat postrzega w szlachetnej gamie czerni i bieli. Dostrzega w nim wytwory myśli i pracy człowieka - samoloty - które w połączeniu z prawami aerodynamiki i specjalnymi programami, tworzą wymyślne linie oraz geometryczne struktury" - napisał o twórczości Tomasza Pacana inny znany kielecki fotografik i założyciel Kieleckiej Szkoły Krajobrazu Paweł Pierściński.

Urodzony 14 marca 1969 roku Tomasz Pacan - z wykształcenia inżynier budownictwa lądowego, praktykujący w zawodzie od blisko 15 lat - w niezwykły sposób ukazuje umiejętności akrobatyczne pilotów. Jak czytamy na stronach TCK, fotografuje z ziemi wybrane fragmenty pokazu, tworząc obrazy pełne dynamiki, niepokoju - wyjątkowo sugestywnej ekspresji.

Wernisaż z udziałem Tomasza Pacana odbędzie się dzisiaj o godz. 18 w Galerii TCK na Rynku Głównym w Tarnowie. Tym samym zainaugurowana zostanie wystawa, która potrwa do 11 lutego.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.