Facebook Google+ Twitter

Z GPS na manowce

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-02-12 09:46

Czy jest jeszcze taki kierowca, który nie korzysta z pomocy nawigacji satelitarnej? Pan, pan i pani nie ma GPSu? Proszę się nie martwić tym faktem. Czasem dobrze z niego nie korzystać.

Fot. ilustracyjna / Fot. Leszek Szymański/PAPJeśli zaufasz nowinkom technicznym całkowicie, możesz nagle zobaczyć, że jedziesz pod prąd (albo raczej odnieść wrażenie, że robią to wszyscy inni), wylądować w rowie, jeziorze lub na torach tramwajowych. Tak jak kierowca ciężarówki w Zabrzu. Wjechał na tory tramwajowe i utknął na nich, powodując kilkugodzinny korek. Ściągnął go dopiero po kilku godzinach specjalistyczny podnośnik.

Kierowca bardzo się zdziwił, że "Marzena" wyprowadziła go na manowce. I naraziła na spore koszta.

Czy od tej chwili będzie słuchał "Krzysztofa"?

tvs

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Ja używam nawigacji bardzo często, ale też patrze na drogę, może pan kierowca był zajęty czymś innym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krystianie, ależ ja nie nastawiłam się negatywnie do nawigacji. Próbuję pokazać jak ślepe ,bezgraniczne, bezmyślne ufanie nowinkom technicznym może doprowadzić do dziwnych czasem śmiesznych sytuacji ale też i do tragicznych. Wtedy kiedy wyłączy się myślenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytając te komentarze dochodzę do wniosku że podchodzicie do problemu nawigacji zerojedynkowo, czyli albo GPS jest super albo tylko papierowa mapa. A przecież to tylko urządzenie które zostało wymyślone by wspierać kierowce a nie wyręczać go w myśleniu. Niestety zdarzają się "fachowcy" którzy traktują nawigację jak autopilota i to prowadzi do niemiłych zdarzeń. Szkoda Ewo że z góry nastawiłaś się negatywnie do nawigacji i w materiale tylko takie stanowisko przedstawiasz a to naprawdę przydatne urządzenie tylko mądrze wykorzystywane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najlepszy GPS to własna mapa i orientacja w terenie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adrianie. Ja panu nie zarzucam,ze pan mi jedynkę postawił.
To pan usunął swój komentarz? Mysłałam ,ze to wszechobecni cenzorzy z czerwonymi tabliczkami albo Redakcja. Niepotrzebnie usuwał pan ten komentarz, to przecież było takie dopełnienie całości pana wypowiedzi. A interpretacja artykułu jest bardzo ciekawa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.02.2010 22:43

Powiem więcej...Jest to seria urządzeń "Nuvi". Typ 250 lub 255. Nadal błądzę???

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.02.2010 22:39

Usunąłem swój komentarz. Pani wybaczy, ale język mnie dziś strasznie świerzbi:-))) Aby ukrócić choć trochę Pani domysły powiem, że to nie ja dałem Pani "1" a "3". Fot. ilustracyjna przedstawia urządzenie firmy "Garmin". Ten sam kształt, ten sam ekran, grafika i rozmieszczenie informacji. Mylę się???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, panie Adrianie, pan to potrafi:) ...rozbawić.

"Na zdjęciu jest nawigacja firmy "Garmin". Mam taką samą (!) od kilku lat, aktualizuję mapy i nie mam powodów do narzekań."

A na zdjęciu - "Fot. ilustracyjna" :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.02.2010 21:41

Ależ ja nie twierdzę Antku, że są idealne mapy o 100% pokryciu całej Europy. Ja korzystam z najnowszej City Navigator 2010.2 i na przykładzie Polski i Niemiec jak dotąd nie zauważyłem rażących błędów. Zasięg zaś zależy od modelu. Ja używam "Garmin" i jego wadą jak dla mnie jest tzw. "pływalność mapy" i długi czas lokalizowania satelitów. Jeśli ktokolwiek w 100% polega na nawigacji ( a tacy są) jest dla mnie 100% przysłowiową blondynką. Nawigacja nie wie, że kilka dni temu na skrzyżowaniu w Koziej Wólce nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Na znaki, tak czy siak patrzeć trzeba. Pani Ewo! Cieszy mnie niezmiernie, że przed snem udało mi się wywołać uśmiech na Pani obliczu:-))) Wiem, wiem... Zawyżyłem ocenę:-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.02.2010 20:35

Adrianie, mam aktualizację map w GPS na bieżąco, żadnej "krakowanej" mapy nie używam i tu powiem, że nie wszędzie jest dobre pokrycie, a o satelitach nie wspomnę, chodzi o zasięg. Także nie do końca jeszcze dopieszczono ten system.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.