Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28341 miejsce

Z ilości musimy przechodzić w jakość. Wywiad z Wiesławem Wilczyńskim

Wiesław Wilczyński, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy, w wywiadzie dla Wiadomości24 mówi o rozwoju warszawskiego sportu, programie rewitalizacji klubów sportowych oraz dalszej wizji sportu w stolicy.

Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy Pan Wiesław Wilczyński / Fot. K.TrzeciakowskiNiedawno Klub Sportowy Delta Warszawa podpisał długoterminową umowę dzierżawy klubowej bazy szkoleniowej przy ulicy Jeziornej. Jak już wcześniej pisałem, umowa ta otworzyła przed kolejnym klubem drzwi do wielkiego rozwoju. Żaden nie miałby jednak na to szans, gdyby nie działania osób związanych z warszawskim sportem. Rozmowa z Przewodniczącym Komisji Sportu w Radzie m.st. Warszawy Panem Pawłem Lechem została zamieszczona już wcześniej, a dziś zapraszam na wywiad z Dyrektorem Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy Panem Wiesławem Wilczyńskim. To właśnie dzięki niemu powstał program rewitalizacji klubów sportowych, w którym uczestniczy m.in. Delta Warszawa. Serdecznie zapraszam na rozmowę z Panem Dyrektorem, człowiekiem, który zmienił oblicze warszawskiego sportu.

Krzysztof Trzeciakowski - Właśnie w siedzibie Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy podpisana została umowa wieloletniej dzierżawy terenu dla Klubu Sportowego Delty Warszawa w ramach projektu rewitalizacji klubów sportowych. Panie Dyrektorze czy to już sukces, czy jest jeszcze coś więcej do zrobienia?

Wiesław Wilczyński - Jest to kolejna umowa, ale to spotkanie jest też pewnym symbolem, że zakończyliśmy najtrudniejszy etap związany z porządkowaniem spraw formalno-prawnych dotyczących funkcjonowania na naszych terenach klubów sportowych. Myślę że wielką determinację wykazały tutaj kluby jak i przede wszystkim urząd. Projekt ten jest niezwykle trudny. Zaczęliśmy go realizować w 2008 roku jako wsparcie udzielane klubom, które prowadziły działalność w postaci centrów szkolenia. Dzisiaj podpisujemy umowy, zaraz będą kolejne i myślę że jest to powód do zadowolenia ponieważ projekt ten był realizowany w trudnych okolicznościach, ze względu na regulacje prawne. Wspólnie wypracowaliśmy sobie formułę, która była w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawnymi i dała możliwość wspierania klubów, które są znaczące dla warszawskiego sportu. Myślę zatem, że jest to powód do zadowolenia, że ten etap mamy już za sobą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.