Facebook Google+ Twitter

"Z jednego więzienia w drugie" - wywiad z Marietą Żukowską

Współautorzy:

Po wielu latach gry na skrzypcach przerzuciła się na aktorstwo. To był dobry wybór! Obecnie uznawana jest za jedną z najlepszych aktorek młodego pokolenia. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Marieta Żukowska.

Marieta Żukowska była gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" / Fot. Monika StawskaOd najmłodszych lat grała na skrzypcach. Był to jednak wybór jej rodziców - liczyli, że to ją uwrażliwi i da szersze spojrzenie na świat. Tak się stało, ale w pewnym momencie poczuła, że muzyka jest jej największym przyjacielem, a z drugiej strony - wrogiem. "To była toksyczna miłość" - przyznaje Marieta Żukowska.

Zbuntowała się dopiero po maturze, kiedy postanowiła zdawać do szkoły aktorskiej. Dostała się za pierwszym razem i myślała, że złapała Pana Boga za nogi, ale rzeczywistość okazała się inna. Mimo wszystko nigdy się nie poddała i cały czas się rozwijała, starała się być jak najlepszą.

Kolejnym gościem cyklu W24 "Znani - nam nieznani" była aktorka Marieta Żukowska / Fot. Monika StawskaMa na swoim koncie wiele prestiżowych nagród teatralnych, ale Polacy kojarzą ją przede wszystkim z ról serialowych. "Nie zawsze mamy szansę brać udział wyłącznie we wspaniałych artystycznych projektach, musimy też zarabiać pieniądze" - przyznaje aktorka. Jednak, jak zaznacza, zawsze stara się dać z siebie sto procent, żeby mieć poczucie, że wykonała dobrze swoją pracę.

Niedawno wróciła z Kijowa, gdzie nagrywała film o Annie German. "Na Wschodzie ma się większy szacunek do aktora niż w Polsce" - podkreśla. Marieta Żukowska niezadowolona jest także z fali krytyki wylewanej na rodzimą kinematografię. Jej zdaniem krytykom filmowym w naszym kraju zbyt łatwo przychodzi używanie ostrych słów. "Narzekamy, a powinniśmy się wspierać, żeby polskie kino się rozwijało" - apeluje aktorka.

Obejrzyj wywiad z Marietą Żukowską:


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

fankaŁodzianka
 • fankaŁodzianka
 • 08.04.2012 19:07

Żukowska dobra jest i w komedii,bo otrzymała międzynarodowe GRAND PRIX na festiwalu szkół teatralnych w Brnie za najlepszą rolę kobiecą Nonny w Gąsce Mikołaja Kolady,wystawianej przez Łódzką Filmówkę jak i wiele nagród w tragediach w teatrze S.Jaracza chociaż by Lew Na Ulicy za rolę Isobel~~3 razy byłam na Lwie na ulicy wspaniale gra tą rolę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
PRLowskiKrytyk
 • PRLowskiKrytyk
 • 08.04.2012 18:38

Kinematografia nie jest zła,a ni aktorzy a ni reżyserzy nie są zli,zło leży w dennych scenariuszach.Polska kinematografia powinna zająć się robieniem filmów z polskiej klasyki, historycznych,zanim nie znajdzie się na przyzwoitym poziomie scenarzysta,który potrafi swoim scenariuszem zadziwić(zainteresować)WIDZA.A aktorzy i reżyserzy napewno z dobrego scenariusza potrafią zrobić arcydzieło sztuki filmowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tosia
 • tosia
 • 31.03.2012 17:53

świetnie Marieta ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię zaglądać tutaj na te wywiady, ażeby wiedzieć co w trawie piszczy! Rzeczywiście w Rosji zawsze doceniało się aktorów i sztukę! A zaczęła się naturalnie ta miłość od literatury, od Tołstoja , od Dostojewskiego...
W Polsce dużo się mówi o politykach i politykowaniu... - to i miłość do twórców sztuki gdzieś się gubi!..
Piękny i pouczający wywiad :)) Pozdrawiam serdecznie autorów!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Eliza
 • Eliza
 • 29.03.2012 16:16

Szkoda, że ostatnio tak rzadko jest w telewizji, ale chyba to spowodowane jest jej ciążą, jak się domyślam. Życzę jej w każdym razie powodzenia i trzymam kciuki za nią i jej dzidziusia i życzę, żeby wróciła do pracy po narodzinach pełna nowych sił, bo jako matka wiem, że to jest bardzo ciężkie! Eliza

Komentarz został ukrytyrozwiń
komentator
 • komentator
 • 28.03.2012 22:06

w sumie niepotrzebne były pytania o Ciacho według mnie ale oprócz tego w porządku, pozdrawiam! k.

Komentarz został ukrytyrozwiń
fan
 • fan
 • 28.03.2012 20:13

KOCHAM MARIETE!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
lucas
 • lucas
 • 28.03.2012 19:17

wywiad godny polecenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.