Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25817 miejsce

Z jednym biletem przez całą Europę

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-05-09 18:49

Czy wyobrażasz sobie przejechać całą Europę "na jednym bilecie", który kosztować Cię będzie 159 euro? Zainwestuj w podróż życia! Taka przyjemność tylko z InterRail!

Wsiadając do pociągu InterRail często nie jesteśmy świadomi, dokąd zaprowadzą nas tory... / Fot. macieklew / http://flickr.com/photos/macieklew/757055224/Czym jest InterRail?

InterRail to nic innego, jak międzynarodowy bilet kolejowy umożliwiający podróżowanie po całej Europie! Oferta skierowana jest głównie do osób młodych, które przy zakupie biletu otrzymują zniżkę, ale osoby starsze także znajdą ofertę odpowiednią dla siebie.

Oferta InterRail pozwala nam na podróżowanie po takich krajach, jak Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Grecja, Węgry, Włochy, Luksemburg, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Irlandia, Macedonia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwajcaria, Szwecja i Turcja - każdy globtroter znajdzie coś dla siebie!

Z czym to się je(dzie)?

InterRail oferuje dwa rodzaje biletów, dzięki którym możemy zdecydować się na najbardziej korzystną ofertę dla siebie - od biletów obejmujących jeden kraj, do całej Europy; od kilkudniowej podróży, do miesiąca niezapomnianych "wypadów" z kraju do kraju.

Pociąg. / Fot. iNmO_Khem / http://flickr.com/photos/omni_kh/365589716/Bilet InterRail Global Pass jest biletem, który umożliwia podróżowanie po 30 krajach Europy w różnych przedziałach czasowych. Możemy zakupić bilet, który upoważnia nas do podróżowania od 5 dni w ramach 10-dniowego okresu ważności, do całego pełnego miesiąca, czyli niekończącej się podróży.
Cena również jest zróżnicowana - najtańsza opcja kosztować nas będzie 159 euro (5 dni podczas 10-dniowego okresu ważności - wersja flexi), natomiast całomiesięczna podróż pozostawi w portfelu pustkę o wartości 399 euro (podane ceny obowiązują młodzież do 25. roku życia).

InterRail One Country Pass jest biletem upoważniającym do podróży w wybranym przez siebie kraju Europy. Jeżeli chcielibyśmy pojechać na wycieczkę po Polsce, to ceny te wyglądają następująco: trzy dni w ciągu jednego miesiąca kosztować nas będą 45 euro - jest to najtańsza opcja InterRail. Tak więc w ciągu miesiąca jesteśmy upoważnieni do podróżowania pociągami na terenie Polski przez trzy doby. Możemy pojechać nad morze, na Mazury, no i oczywiście w polskie góry. Przy obecnym kursie euro, cena ta jest bardzo atrakcyjna.

Najdroższa opcja InterRail kosztować nas będzie 90 euro, za które w ciągu miesiąca możemy podróżować aż osiem dni. Odwiedzić możemy najbardziej urokliwe miejsca Polski - w tej opcji cena wydaje się najbardziej atrakcyjna (podane ceny obowiązują młodzież do 25. roku życia).

Mam 30 lat - znajdzie się coś dla mnie?

InterRail nie jest ofertą skierowaną tylko i wyłącznie dla młodzieży do 25. roku życia. Osoby powyżej 26. lat mają możliwość podróżowania na takich samych zasadach, co młodsze roczniki, ale cena ulega zmianom - jest to niewielka podwyżka, ale dzięki niej osoby te mogą podróżować także pierwszą klasą, co jest niemożliwe w przypadku młodzieży.

Wszystkie zasady i obowiązujące cenniki znaleźć można na oficjalnych stronach InterRail, które dostępne są pod tym adresem.

Widok z okna pociągu niejednokrotnie może wpływać na naszą wyobraźnię... / Fot. matsuyuki / http://flickr.com/photos/matsuyuki/2259754713/InterRail - wolność odkrywania Europy!

Dzięki ofercie InterRail możemy znaleźć sposób na spędzenie wspaniałych wakacji z przyjaciółmi, niezapomnianego urlopu z rodziną, czy też pełnej niespodzianek podróży w poszukiwania piękna Starego Kontynentu. Do zalet oferty można z pewnością zaliczyć wygodę podróży, możliwość "biernego zwiedzania" podczas jazdy pociągiem, jak i oszczędzania na hotelach, co przy zakupie biletu całomiesięcznego pozwala całkowicie wyeliminować potrzebę akomodacji w drogich hotelach - sypiać można podczas nocnych kursów.

- Podróż pociągiem ma wiele uroku. Jest czas, by poczytać, by poprzyglądać się krajobrazom za oknem, porozmawiać z towarzyszami podróży, posłuchać muzyki. Wydaje się też, że jazda po torach, nawet szybka, jest, w przeciwieństwie do przelotu samolotem, bliższa ludzkiej naturze - pisze na swoich stronach internetowych Spółka PKP.

- Z biletów INTER RAIL korzysta stosunkowo niewielu Polaków, chcemy więc zachęcić wszystkich do dalekich podróży koleją. Dojazd całą rodziną np. podczas wakacji nad ciepły Adriatyk byłby nie lada wydatkiem. Warto więc skorzystać z biletów INTER RAIL, które dają możliwość swobodnego podróżowania pociągami praktycznie po całej Europie - dodaje polski przedstawiciel InterRail.

Bilety kupić można na wyżej wymienionej stronie internetowej InterRail, jak również w międzynarodowych kasach PKP na terenie całego kraju. Nie macie jeszcze pomysłu na wakacje? - zaplanujcie podróż z InterRail!

źródło: PKP, InterRail, Wikipedia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

tylko że to materiał sprzed roku wiec nie wiadomo czy wciąz aktualny

Komentarz został ukrytyrozwiń

jestem po urlopie ale na przyszłość sie przyda ten pomysł +++++

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie nie nie....nie śmierdzi reklamą. To, że promuje sie -całkiem nie zamierzenie- bo wątpie, że Marcin czerpie jakieś profity od pkp za umieszczenie takiego artykułu, jeszcze nie oznacza reklamówki. Podaje nam info na temat środków lokomocji, możliwości transportu, udogodnieniach....im wiecej informacji dla konsumenta (NAS) tym chyba lepiej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) "Wydaje się też, że jazda po torach, nawet szybka, jest, w przeciwieństwie do przelotu samolotem, bliższa ludzkiej naturze - pisze na swoich stronach internetowych Spółka PKP." - Hm, wydawało mi się, że od wieków ludzie dążyli do tego by wzbić się w powietrze, a nie jeździć, nawet szybko, po torach, ale to taka mała dygresja. Tekst b. przydatny, tylko śmierdzi reklamą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przydatne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Relacja z takiej podróży z InterRail po całej Europie: http://tinyurl.com/6zng72 . Ogółem z tego co czytam, świetna sprawa. Chcę syna namówić, żeby pojechał do póki jest młody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no opcja jest niesamowicie ciekawa i własnie dlatego zamierzam z takiego biletu sorzystać już w sierpniu :D. przygotowania rozpoczęte, trasa jeszcze bliżej nieokreślona ale wiadomo, potrzebny nie tylko bilet. myślę o pozyczce bo jestem tylko studentem i stad moje pytanie do was. znacie ten cały kokos.pl, czy ktos korzystal z ich usług? czy są poblemy ze spłata, no i jak z zabezpieczeniami ? przecież to przez internet pozyczka. za wszelkie info z góry dzieki ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za doinformowanie niepoinformowanych:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusik +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa sprawa :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.