Facebook Google+ Twitter

Z Katowic do Krakowa tylko A-4?

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-02 06:56

Inspekcja budowlana zamierza zamknąć most na trasie DK-94 w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach. Według ekspertów jest on w tak opłakanych stanie, że w każdej chwili grozi zawaleniem.

Trasa DK-94 łączy Katowice z Dąbrową Górniczą, Olkuszem, a w końcu Krakowem. Jest to bezpłatna droga prowadząca ze Śląska do Małopolski. Drugi szlak to płatna autostrada A-4.

- Stan mostu jest opłakany - twierdzą inspektorzy budowlani. - Wszystko wskazuje też na to, że nie da się go wyremontować. Prawdopodobnie całość trzeba będzie budować od nowa.

Zdaniem specjalistów przyczyną zniszczenia mostu jest wysypywana tam w okresie zimowym sól, która z czasem naruszyła konstrukcję betonową. Dzisiaj, mimo nowoczesnych technologii, nie ma mowy o modernizacji. Prawdopodobnie nie uda się też, choćby okresowo, poprowadzić ruchu w obydwie strony jedną nitką jezdni. Oznacza to, że ruch drogowy odbywać się będzie wąskimi dróżkami Dąbrowy Górniczej-Strzemieszyc.

Koszt nowej inwestycji szacowany jest na 70-80 milionów złotych. Pracę mogą potrwać nawet dwa lata. (wit)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Zdaniem specjalistów przyczyną zniszczenia mostu jest wysypywana tam w okresie zimowym sól, która z czasem naruszyła konstrukcję betonową"-nie jestem specjalistka od drog ale zawsze myslalam ,ze sypanie na drogi soli zima to degradacja nawierzchni,wystarczy zobaczyc jak wygladaja buty po przejsciu po posolonym chodniku-ochydne biale aureole,ktore czesto trudno zmyc,szpeca i zzeraja nasze buty; to samo dzieje sie z posypywanym sola mostem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.