Facebook Google+ Twitter

Z kilku beczek na raz

Wiele rzeczy działo się ostatnio w wielkim świecie. Premier zaliczył gafę, PiS został uszczuplony, zatrzymany został były trener piłkarskiej reprezentacji Polski. Co łączy te wszystkie rzeczy? Pośrednio dotyczą nas - zwykłych obywateli RP.

Premier Donald Tusk przebywa z wizytą w Chinach. Jego głównym celem jest przekonanie wielkich chińskich firm do inwestycji w Polsce. Tymczasem już na samym początku Tusk zaliczył "wpadkę". Podczas oficjalnego powitania na lotnisku, polski premier wyszedł do chińskich oficjeli w... swetrze, kurtce i zwykłych spodniach. Panie premierze, to nie jest Peru! Należy się zaprezentować z jak najlepszej strony! Przynajmniej towarzyszący Tuskowi Polacy, byli w garniturach, ale to przecież nie oni reprezentują nasz kraj!

Trzeba dodać, że mieszkańcy najliczniejszego pod względem ludności państwa na świecie, są mocno przywiązani do wszelkich ceremoniałów, nawet tych najmniejszych. Mogli zatem poczuć się urażeni, gdyż zgotowali szefowi polskiego rządu naprawdę godne pochwały powitanie.

Zresztą, już wcześniej, Tusk naraził się chińskim władzom. Miało to miejsce tuż przed IO w Pekinie. Nasz premier ogłosił wówczas, że je zbojkotuje. Wsparcie miał nie byle jakie, bo podobnie planował uczynić Nicolas Sarkozy. Ale tylko planował, bo na ceremonię otwarcia igrzysk, poleciał jak pies do miski. Władze Chin jednak nie zmartwiły się zbytnio tym bojkotem Tuska, bo naszego premiera do Pekinu nawet nie zaproszono...

Ale i tak polityk PO złamał wtedy swoją obietnicę, bo w Pekinie nie miało być ani jednego przedstawiciela rządu. A pojechał i to nie byle kto! Wicepremier Grzegorz Schetyna, silnie wspierający bojkot swojego szefa, spędził w stolicy Chin sporo czasu. Pozostaje nam jednak wierzyć w sukces premiera i udane negocjacje z chińskimi firmami. Więcej o dzisiejszym spotkaniu możemy poczytać na oficjalnej stronie premiera.

PiS ma kłopoty

Największa partia opozycyjna w sejmie, PiS, znów ma kłopoty. Z partii usunięty został Ludwik Dorn, zwany niegdyś "trzecim bliźniakiem". Miano to zyskał za swoje zasługi w tworzeniu, najpierw Porozumienia Centrum, a potem już samego PiS. Teraz znalazł się poza grą, ale wszystko możliwe, że jeszcze zaistnieje na polskiej scenie politycznej. Dorn to kolejny, po Pawle Zalewskim i Michale Ujazdowskim, poseł, który zakończył współpracę z partią Kaczyńskich lub został z niej wydalony. Były Marszałek Sejmu, wróży Prawu i Sprawiedliwości rozpad, którego początkiem było właśnie wyrzucenie go z partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

+) Łukasz, ładne; tak trzymaj! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A pro po skasowanych komentarzy, nie do końca mogę się do nich odnieść, gdyż ich nie widziałem. Po za jednym, który nie był, moim zdaniem, do skasowania. Ale stało się i już.

Patfil,
a pro po PiS, to żal mi, że przez Kaczyńskiego z partii odchodzą tacy ludzie. Na prawdę, jak na polską politykę, kompetentni...a później zostają sami peronowi i inni tacy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjemny w odbiorze komentarz do ostatnich wydarzeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za ciekawą analizę, na tle całej reszty neurotyków Palikot jest całkiem normalny... do czego to doszło?!
ale lubie Palitoka, jedzie po bandzie, ale czasem tak trzeba...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekuję, ale to była moja odpowiedż na kolejną prowokację.
Równie serdecznie pozdrawiam. Wydał Pan Salomonowy wyrok. LMM

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ja wykasowałem kilka komentarzy nie mających żadnego związku z tym tekstem.
Pozdrawiam i ostrzegam - trolle będą banowane!
Paweł Nowacki
red. nacz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No no..jestem pozytywnie zaskoczona :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W komentarzach najczęściej trzymam którąś ze stron. Natomiast w artykułach, zawsze opisuje sprawy jak najbardziej obiektywnie. Oczywiście z mojej strony;)

Dzięki za plusy;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, chętnie przyznaję ci plusa za dobry artykuł i jak na ciebie, odważne wzniesienie się ponad podziały :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj Łukaszu mogę być z Ciebie dumna i chciałabym mieć takiego jak Ty studenta, Tak trzymaj !!! LMM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.