Facebook Google+ Twitter

Z kim będzie walczył Adamek? Moja propozycja: pojedynek z Wachem

W środę Tomasz Adamek poformował, że nie skrzyżuje rękawic z Bułgarem Kubartem Pulewem. Tym samym schodzi ze ścieżki prowadzącej do walki o mistrzostwo świata. I słusznie. Z kim się teraz zmierzy? Ja widzę go w walce z Mariuszem Wachem.

 / Fot. Marcin Obara/PolskapresseO decyzji Tomasza Adamka informowałem w materiale "Adamek rezygnuje z walki z Pulewem. Dostał lepszą propozycję z Polski". "Góral" argumentował, że walka z Kubratem Pulewem „nie ma sensu z finansowego punktu widzenia”. Jedni powiedzą, że Polak wystraszył się starcia z doświadczonym Bułgarem. Drudzy, że zrobił dobrze. Jakby nie patrzeć na decyzję, którą podjął Adamek, dla mnie wydaje się ona jak najbardziej słuszna. Dlaczego? Pojedynek z Bułgarem nie należałby do najłatwiejszych. Potem byłoby już tylko trudniej. Polaka czekałoby więc lanie od Władymira Kliczki i powrót do punktu wyjścia.

Argumentując swoją decyzję, Adamek poinformował, że dostał korzystną propozycję walki z Polski. Nie pada jednak żadne nazwisko. Nie wiemy więc, czy rywalem miałby być Polak. Czemu jednak "Góral" nie miałby w najbliższym czasie zawalczyć ze swoim rodakiem? Z kim mógłby wejść, więc do ringu?

Ostatni raz polsko-polską bitwę toczył w październiku 2009 z Andrzejem Gołotą. Z całym szacunkiem dla Gołoty, ale mam nadzieję, że nie dojdzie do ich ponownego starcia. Wystarczy, że już za kilka dni będziemy emocjonować się konfrontacją z Przemysławem Saletą.

 / Fot. Fot. W24.Kolejnym rywalem, który nasuwa się na myśl jest Artur Szpilka. Bez wątpienia byłaby to walka o dużym znaczeniu marketingowym, ponieważ nie od dziś wiadomo, że zawodnicy nie przepadają za sobą. To zestawienie nie miałoby w tej chwili większego sportowego znaczenia. Może za jakiś czas.

Niektórzy Adamka widzieliby w starciu z Krzysztofem Włodarczykiem. Oczywiście należałoby ustalić limit wagowy, gdyż bokserzy walczą w różnych kategoriach wagowych, ale dla mnie to trochę naciągane zestawienie.

Osobiście najchętniej Tomasza Adamka zobaczyłbym w bezpośredniej konfrontacji z Mariuszem Wachem. Co prawda "Wiking" walczy jak na razie o dobre imię w związku z oskarżeniami dopingowymi, nie oznacza to, że nie może wejść do ringu. Bez wątpienia byłoby to wielkie sportowe widowisko. Kto wie czy nie porównywalne do pojedynku Adamek vs Szpilka. Pięściarz z Gliowic różnie radził sobie w walkach z przeciwnikami wyższymi od siebie. "Wiking" ma natomiast mocną prawą rękę i dużą wytrzymałość na ciosy. Oczywiście Adamek jest w lepszej dyspozycji od Wacha, ale to zestawienie nie jest pozbawione podstaw.

Zamiast pomstować na "Adamka" i wróżyć mu szybki koniec kariery, warto przemyśleć, czy pojedynek z jednym z rodaków nie wniósłby powiewu świeżości do naszego bokserskiego podwórka.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeżeli chodzi o Wacha - to było by dobre ale przed walka z Wladimirem Kliczka , natomiast po tej walce , nie jest korzystne ani dla Wacha ani Adamka . Podejrzewam że chodzi nie tylko o pieniądze .? Artur Szpilka - jest to właśnie nowa Polska nadzieja pokazał już że w trudnej walce umiał przetrwać kryzys i w końcu znokautować przeciwnika , otóż ta walka z Adamkiem była by bardziej ciekawa niż z Wachem . Ale nic oficjalnie nie wiem o tym , wiec pożyjemy zobaczymy . Nikomu z Polskich zawodników nie życzę złe , ale jeżeli chodzi o Tomasza Adamka to już nie widzę go na 100% kandydata na mistrza świata , a po to się walczy .1!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.