Facebook Google+ Twitter

Z kosmosu widać niepokojące skutki zmian klimatycznych na Ziemi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 15:39

Skutki zmian klimatycznych na Ziemi widać gołym okiem z orbity, twierdzi kanadyjski astronauta. Bob Thirsk przebywa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, skąd często obserwuje powierzchnię naszej planety.

Zdaniem Thirska, pokrywa lodowa na Ziemi jest coraz mniejsza. Widać to, gdy spojrzy się przez okno stacji na tereny górskie i okolice biegunów. Podczas konferencji prasowej astronauta podkreślił, że według jego oceny powierzchnia ziemskiego lodu jest wyraźnie mniejsza niż 12 lat temu, gdy po raz pierwszy oglądał ją z orbity. To, jak zaznaczył, napawa go niepokojem.

W sześciomiesięcznej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej towarzyszy mu pięciu innych stałych członków załogi, a od kilkunastu dni także astronauci wahadłowca Endeavour. Zamontowali oni ostatnią część japońskiego laboratorium naukowego Kibo oraz zainstalowali nowy zestaw baterii słonecznych.

Obecnie trwa piąty i ostatni spacer w przestrzeni kosmicznej, prom Endeavour ma odcumować od stacji jutro, a na Ziemię wraca w piątek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.